USA TODAY Sports
NBA DOIGRAVANJE

GOLDEN STATE WARRIORSI PREGAZILI CLIPPERSE U LOS ANGELESU Zubac najbolji u teškom porazu svoje momčadi, utakmica karijere za Whitea u pobjedi Spursa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. travanj 2019. 10:45

Nakon što su u drugoj utakmici prvog kruga doigravanja protiv Los Angeles Clippersa prokockali prednost od 31 poena, Golden State Warriorsi sinoć su u Los Angelesu bili uvjerljivi i slavili sa 132:105.

Aktualne prvake do druge pobjede u seriji predvodio je Kevin Durant s 38 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Najbolji strijelac Clippersa bio je Ivica Zubac koji je na parketu proveo 17 minuta tijekom kojih je ostvario učinak od 18 poena i 15 skokova.

Warriorsi nisu željeli ništa prepustiti slučaju i utakmicu su praktički riješili već u prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 41:26.

Do vodstva 2-1 u seriji došli su i San Antonio Spursi koji su na domaćem parketu pobijedili Denver Nuggetse 118-108.

Utakmicu karijere odigrao je Derrick White koji je ubacio 36 poena uz pet skokova i pet asistencija. Kod Nuggetsa, Nikola Jokić zabio je 22 poena, uhvatio osam skokova i podijelio sedam asistencija.

Prednost domaćeg parketa ponovno su izborili i Philadelphia 76-ersi koji su u New Yorku razbili Brookly Netse 131:1115.

Utakmicu je zbog problema s lijevim koljenom preskočio Joel Embiid. Napadački teret preuzeo je Ben Simmons s 31 poenom i devet asistencija. Najefikasniji igrači Netsa bili su D'Angelo Russell i Caris LeVert, obojica s po 26 poena.

05. svibanj 2024 04:05