Šime Šokota
NLB LIGA

Hemofarm Ciboni nanio deveti poraz u natjecanju, Zadar Cedeviti šesti

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 05. siječanj 2011. 21:29

Ni promjena trenera nije košarkašima Cibone zasad donijela dobre vijesti. U svojoj prvoj utakmici nakom povratka na klupu zagrebačkog kluba Dražen Anzulović je poražen od Hemofarma .

Momčad iz Vršca je, u sklopu 14. kola regionalne NLB lige, slavila u Draženovom domu s 84-74. Ciboni je to već deveti poraz u ovom natjecanju i Final Four joj sve više postaje nedostižan .

''Vukovi'' su dobro krenuli u današnju utakmicu, prvu su četvrtinu dobili rezultatom 16-11, no nakon toga su kola ponovno krenula nizbrdo. Gosti su u drugoj četvrtini u samo četiri minute došli od zaostatka 21-28 do vodstva 37-30. Nisu se zaustavili na tome, nego su do kraja poluvremena došli do prednosti 45-33 od čega se Cibona više nije oporavila.

U zadnjoj je četvrtini hrvatski prvak dvaput došao na minus šest (65-71 i 63-73), ali više od toga nije mogao.

Najefikasniji je u domaćem sastavu s 14 poena bio Rok Stipčević, 11 koševa je dodao Tomislav Zubčić. Povratnik Gordan Giriček se nije iskazao, za 23 minute je ubacio samo šest koševa čemu je dodao i pet izgubljenih lopti. Pobjednike je s 23 poena i 12 skokova predvodio Miloš Borisov.

Košarkaši Zadra pobijedili su u srazu 14. kola regionalne NLB lige Cedevitu u dvorani na Višnjiku 87-81 došavši tako do pete pobjede.

Izjednačeno je bilo do 16. minute utakmice, kada Zadrani prelaze u dugotrajnije vodstvo. Sastav iz Zagreba uspio je još izjednačiti u 29. minuti (56-56), nakon čega se Zadar opet odlijepio i bez šokova sačuvao prednost do kraja.

Zadar je ovim trijumfom skočio na 11. mjesto, dok se Cedevita zadržala na četvrtom. Ovo je sastavu Ace Petrovića bio šesti ovosezonski poraz u regionalnom natjecanju.

Briljirao je u zadarskim redovima Marko Car s 28 koševa, sedam skokova i šest asistencija. Trice je šutirao fantastičnih 7-8. Dobro ga je pratio i Jakov Vladović s 13 koševa, tri skoka, sedam asistencija i pet oduzetih lopti.

Amerikanac Dontaye Draper po običaju je bio bolji kod Cedevite s 23 koša, četiri asistencije i četiri osvojene lopte. Jednako je dobar bio i Corsley Edwards (27 koševa, 5 skokova), dok je Damjan Rudež dodao 19 koševa. Ostatak momčadi "pripomogao" je s ukupno 12 koševa.

NLB liga, 14. kolo:

Cibona – Hemofarm 74-84

Igokea – Olimpija 85-74

Zadar – Cedevita 87-81

Krka – Široki 78-72

Crvena zvezda – Nymburk 82-99

Redoslijed: 1. Krka 9-5, 2. Olimpija 9-5, 3. Budućnost 9-4 (-1), 4. Cedevita 8-6, 5. Široki 8-6, 6. Hemofarm 7-7... 9. Zagreb 7-6 (-1)... 11. Zadar 5-9, 13. Cibona 5-9, 14. Crvena zvezda 4-10

12. svibanj 2024 19:59