NIKSA STIPANICEV Cropix
KOŠARKA PH

Alkar svladao Šibenku i stigao do svoje četvrte pobjede ove sezone, Anderson i Matulina predovodili domaćine

Piše: HinaObjavljeno: 05. siječanj 2024. 20:09

U susretu 15. kola Hrvatske košarkaške lige Alkar je pobijedio Šibenku sa 81-73 ostvarivši četvrtu pobjedu, dok je šibenski sastav upisao deveti poraz.

Šibenka je na kraju godine ostala bez trenera Damira Milačića te igrač Armina Hrštića i Lovre Mandalinića što je sasvim sigurno utjecalo na momčad.

Domaćin je bolje ušao u susret i nakon prve četvrtine je vodio sa 19-13, no gosti su do poluvremena okrenuli rezultat i na odmor otišli s prednošću 38-35. Alkar je u nastavku susreta zaigrao daleko bolje. Treću četvrtinu je dobio sa 27-20, a posljednju sa 19-15 za konačnih 81-73.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Knight Trevante Anderson sa 19 koševa i pet asistencija, Maksim Matulina je zabio 18 koševa uz 12 skokova, dok je Kuol Alok zabio 12 koševa uz šest skokova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Makale Antonyo Foreman sa 20 koševa, te Antonio Klarin sa 18 koševa.

Alkar je trenutačno deseti sa skorom 4-11, dok je Šibenka stepenicu više s pet pobeda i devet poraza. Na vrhu je Zadar (14-1).

27. travanj 2024 05:16