Cedevita Junior projurila pokraj Šibenke koja je u nastavku bila potpuno nemoćna

Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 15. studeni 2022. 08:11

(25:25, 11:13, 25:9, 29:8)

ZAGREB - Dvorana II Doma Sportova. Gledatelja 100. Suci: Hadžić, R. Hordov i Mjeda.

CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 18p, 6a, 3ol, 6il, Kučić 16p, 3a, Rašić 7p, 5s, Marčinković 14p, 9s, Ciani 15p, 8s, 3a, 3ol, Serdarušić 2, Vrgoč 7p, 4s, 6a, 3il, Šabić 6, Batinić 5p, 3a, Lončar.

ŠIBENKA: Skorić 4p, 4s, 3il, Bobek, Klarin 5, Pleadin 2p, 3s, Gulin 6p, 4s, Howard 3p, 3s, Brocić 5p, 5s, 4a, Antić 4, Jambrović 12p, 3s, 3a, Šarić, Škugor, Paić 14p, 7s, 3a, 3il.

Serija Šibenke u kojoj je povezala šest startnih pobjeda u novoj sezoni i bila tako jedina neporažena momčad do sada u HT Premijer lige stala je u ponedjeljak. Igrom slučaju dogodilo se to ne u sedmom, nego u prvom kolu, jer je Cedevita Junior dočekala u sedmom nastupu ove sezone Šibenku u odgođenoj utakmici - 1. kola.

I momčad Damira Milačića izgledala je do velikog odmora kao da je spremna otići i do sedme pobjede, jer imala je prednost 38:36 nakon prvog dijela. I onda samo stala. Cedevita Junior je otvorila drugo poluvrijeme nizom 18-2, povela 54:40, a onda kako je vrijeme odmicalo posve slomila gosta iz Šibenika, dopustivši samo 17 primljenih poena u drugom dijelu, dok je na drugoj strani u drugom djelu domaćin ubacio 54 poena.

Iako i dalje Damiru Mulaomeroviću nedostaju Kruno Simon i Markus Lončar bila je ovo prva utakmica ove sezone, barem u drugom poluvremenu, u kojemu je Cedevita Junior podsjetila na neka izdanja iz protekle sezone. Ovo je i četvrta pobjeda momčadi s Velesajma u sedam odigranih utakmica, pa ako su se porazi od Cibone i Zadra očekivali, onaj kiks s Furnirom za sada je - jedini. I lako se on ispravi, a momčad će uskoro biti kompletna. Takva Cedevita Junior, barem sudeći po onome što je odigrala u drugom poluvremenu protiv Šibenka kadra je zaprijetiti i najboljima u Hrvatskoj ove sezone...

POREDAK: Cibona 6-1, Zadar 6-1, Šibenka 6-1, Split 5-2, Cedevita Junior 4-3, Alkar 3-4, Dinamo 3-4, Furnir 3-4, Škrljevo 2-5, Bosco 2-5, Gorica 1-6, Zabok 1-6. (tp)

27. srpanj 2024 02:15