TOMISLAV KRISTO Cropix
DERBI POD TORNJEM

Cedevita Junior sedmom pobjedom nastavila fenomenalan niz, Dinamo energičan, a Kruno Simon - čarobnjak

Za Dinamo je ovo bio posljednji ispit prije najbitnije utakmice protiv Furnira u četvrtak
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 05. veljača 2023. 20:51

DINAMO 86

CEDEVITA JUNIOR 95

(23:27, 26:29, 18:21, 19:18)

ZAGREB – KC Dražen Petrović. Gledatelja: 300. Suci: Jovović, Perlić, Muhvić.

DINAMO: Cvitanović 3p, 3a, Garofolić 21p, 7a, 5s, 5il, Anzulović 2p, 4a, Vručinić 7p, 2a, 3il, Majić, Škarica, Malekinušić, Novačić 15p, 4s, 4a Vučić 22p, 8s, 4il, Ušić 12p, 5s, Cvitković 4, Dugandžić 3.

CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 13p, 6s, 3a, 3il, Kučić 3, Rašić, Marčinković 15p, 3s, Zanki, Ciani 13p, 4s, 4il, Serdarušić 2p, 5a, Vrgoč 2, Šabić 6, Simon 12p, 9s, 4a, 3il, Batinić 3p, 4a, Topolović 26p, 2s.

Cedevita Junior trijumfom je protiv Dinama (95:86) u 19. kolu HT Premijer lige došla do sedme pobjede u nizu. Kumovao je tome raspoloženi Đorđe Topalović s 26 poena, dok je kod Dinama u porazu najbolji bio Ivan Vučić s 22 poena.

- Dinamo nas je uspio namučiti svojom energijom, malo smo se čak i opustili nakon ovih pobjeda u prethodnim utakmicama, ali ponosan sam na svoje dečke koji su i ovaj susret mirno priveli kraju - rekao je trener Cedevite Junior Damir Mulaomerović nakon utakmice.

I zaista, Cedevita Junior je u odličnoj formi, prvi su na ljestvici i uoči ove utakmice imali su šest pobjeda u nizu. Vidjelo se to i na terenu jer je vodstvo Dinama kratko trajalo. Napravili su odmak na kraju prvog poluvremena kad su pobjegli na sedam koševa prednosti, dok su najveće vodstvo imali su u trećoj četvrtini (74:58) kad posebno raspucao Pavle Marčinković. Krunoslav

Simon također je pokazao kakvom magijom barata u svojem arsenalu u utakmici pod Tornjem. Štoviše, upravo je ovaj pobjednički niz krenuo čim se Simon vratio na parket, a nakon što je protiv Furnira u prošlom kolu utrpao 18 poena, protiv Dinama je ta brojka iznosila - 12.

- Vidi se da se radi o mladoj, energičnoj momčadi koja nas je namučila u ovoj utakmici. Efikasni su u napadu, ali mi smo trenutno u dobrom ritmu i nismo dozvolili da ugroze naš niz - rekao je Simon nakon susreta.

Momci Marija Štirjana ipak su uspjeli unijeti paniku Cedevitinim igračima. Napravili su seriju 7-0 na startu posljednje četvrtine čime su došli na samo četiri koša zaostatka (81:77) i to im je bila prilika da naprave senzaciju, ali Cedevita jednostavno je bila bolja i na kraju je svoj niz bez poraza digla na sedam utakmica. U idućem kolu u goste im dolazi posljednja momčad lige, Gorica. S druge strane, Dinamo i Furnir sastaju se već u četvrtak u pravom derbiju koji bi mogao odlučiti pitanje tko će u Ligu za prvaka.

27. travanj 2024 17:33