Goran Filipović u dresu Cedevite Junior

BOZIDAR VUKICEVIC/CROPIX Cropix
HT PREMIJER LIGA

Cedevita u završnici nadigrala Alkar, skraćena rotacija domaće je koštala bodova u napetoj utakmici

Goran Filipović i Filip Bundović su zapravo dobili Sinjane koji su vodili do 32. minute.
Piše: Jerko BlajićObjavljeno: 15. siječanj 2022. 21:06

Alkar - Cedevita Junior 82:85 (29:22, 21:18, 21:26, 11:18)

SINJ - GŠD Ivica Glavan – Ićo. Gledatelja 100. Suci: Jurčević, Roglić i Bajramović.

ALKAR: B: Jurela, Mastelić, Gizdavčić 9p, 3s. 4a, Putnik, Krstanović 2p, 6s, 4a, Lukačić 3p, 4a, Šarić 8p, 3s, Tomašević, Vučić 10P, 4S, Jukić, McGlynn 22p, 8a, Gilbert 28p, 14s.

CEDEVITA JUNIOR: Ogrizović, Radović 2p, 4s, Kučić 3p, Filipović 28p, 4s, 7a, Bundović 20p, 4s, Serdarušić 4p, 4s, Miličević 5p, 7s, 3a, Šabić, 6p, 3a, Bošnjak 4p 4s, Planiinić,, Zanki, Batinić 13p, 6s, 6a.

U utakmici, koja je od početka pa do kraja bila vrlo dobra, sa odličnim dionicama od kojih je jedna u posljednjoj četvrtini bila na strani Cedevite Junior, konkretnije rečeno u režiji Gorana Filipovića i povratnika Filipa Bundovića. Njih dvojica, dakako uz adekvatnu suradnju ostalih suigrača, zapravo su dobili Sinjane,koji su bili u vodstvu sve do 32. minute. Alkarovu obranu razbili su tricama. Prvi je zabio ukupno 5 u 6 pokušaja, a drugi 3 u 4 pokušaja.

Od 30. minute Zagrepčani su napravili seriju od 8:0 i tako ušli u pobjednički ritam preko spomenutog dvojca, koji pogađao za tri poena iz "nemogućih " pozicija. Sinjani su nastojali uzvratiti preko Gilberta i McGlynna, ali nisu uspijevali vratiti primat i, reklo bi se, zasluženo osvojiti bodove.

Navijači su unatoč izgubljenoj utakmici ispratili s parketa svoje ljubimce iako su izgubili utakmicu. I doista, u igri Alkara vidljiv je napredak, ali je očito da trener Vladimir Krstić nema kvalitetniji izbor igrača na klupi. U ovoj utakmici nije imao Došena ni Ivana Jurelu. Da je na parketu bar bio prvi igra njegove momčadi bi svakako bila i rezultatski bolja.

26. travanj 2024 18:34