Dino Repeša s igračima

DAMIR KRAJAC Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Cibona pomela Dubrovčane u Draženovu domu, Split se lako obračunao s Alkarom u gostima

Uoči gradskog derbija protiv Cibone, Dinamo je slavio i u gradskom okršaju protiv Dubrave
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 31. siječanj 2024. 20:09

Cibona - Dubrovnik 83:55 (19:13, 23:8, 24:11, 17:23)

ZAGREB Dvorana Dražena Petrovića. Gledatelja 200. Suci: Mikulić, Perlić i Rogić.

CIBONA: Vuković 3p, 4s, 3il, Radovčić 12p, 9s, 7a, Perasović 14p, 3ol, Majcunić 14p, 5s, 4a, Aranitović 12p, 3s, 4a, Crnogorac, Ferderber 4p, 5s, 3il, Krizmanić, Kujundžić 2, Bundović 22p, 8s,

DUBROVNIK: Klarić, J. Vujičić 13p, 4a, Dubelj 15p, 4s, 5a, 4ol, 3il, Guštin, Levi 4p, 5s, 3a, Cvitković 17p, 6s, Džajić 2, Vodopija 2p, 7s, Miović 2p, 3s, Gizdavčić.

Ivan Perinčić nije mogao računati zbog problema s leđima na Filipa Vujičića, najboljeg igrača Dubrovnika, a i novopečenog reprezentativca, a to je bio jasan znak da će gost teško patiti pod Tornjem. Cibona je bila ozbiljna, usput je zonskom obranom posve sludila Dubrovnik, pa je bilo pitanje s koliko će poena prednosti Vukovi zaključiti ovu utakmicu. Moglo je biti i više od konačnih 83:55, ali su na koncu utakmice dobili priliku i Cibonini klinci s klupe, pa je Dubrovnik stigao do podnošljivijeg poraza. (tp)

ALKAR - SPLIT 86:91 (15:21, 26:20, 19:26, 26:24)

SINJ - GŠD Ivica Glavan - Ićo. Gledatelja: 300. Suci: Kruljac, Galić, Tomić

ALKAR: Alok 7, 4sk, 5il, Anderson 10, 4sk, 6a, 4il, Blatančić 21, 11sk, 8a, Nazor, Matulina 3. 3a, 3ul, 3il, Boban 9, 4a, Marčinković 10, 4sk, 3a, Tomašević, Vučić 13, Jukić 13, 5sk, 3a

SPLIT: Funderburk 12, 6sk, 4il, Perković 13, 9a, 3il, 3ul, Shorter 8, 4sk, 6a, Sullivan 15, 4sk, Kalajžić 13, 4a, Tišma 11, 3il, Runjić 3, Klepo, Vuko 11, 11sk, Perkušić 5, 3sk, Dubravčić, Pavin

Zabrinula je Žute situacija na samom početku susreta kada je zbog udarca u glavu igru nakratko napustio Shannon Shorter. Split je u prvom poluvremenu imao između 8 i 12 poena prednosti, ali nije uspio prelomiti susret i žilavi domaćini su se tricama vratili u potpuni egal te se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 41:41. Split je kroz treću četvrtinu podigao ritam, imao plus 12, preko Sullivana i Vuke, a zanimljivo je da je Shannon Shorter igrao s trakom oko glave zbog problema s arkadom.

Uporni domaćini uspjeli su do kraja treće četvrtine spustiti na minus 7. Posljednja četvrtina donijela je osjetnije odvajanje Žutih... (fm)

DUBRAVA - DINAMO 89:100 (19:28, 25:26, 14:26, 31:20)

ZAGREB SD Dubrava. Gledatelja 300. Suci: Jovović, R. Hordov i Mjeda.

DUBRAVA: Vragović 13p, 3a, 3ol, Kuzmanović 9, Ročak 23p, 8s, 5ol, Karahodžić 4p, 3s, 3il, Rajaofera 11p, 4s, 3a, 4il, Jurić 9p, 4s, Vidović 7p, 8a, 4il, Kalajžić 2, Paponja 4a, Matić 11p, 3a.

DINAMO: Garafolić 8p, 4s, 3a, 4ol, 3il, Majić 7p, 6s, 3ol, 3il, Brzoja 19p, 7s, 6a, 3ol, 4il, Vučić 28p, 9s, 3a, 4ol, 4il, Kraljević 20p, 15s, Nakić-Vojnović, Pavlic, Novačić 16p, 3s, 5a, 5il, Vrgoč 2p, 3s, Dugandžić.

Iako je igrao bez Karla Mikšića, za Dinamo je poraz u Šibeniku bio dovoljna opomena, pa je protiv Dubrave momčad Josipa Sesara odigrala ozbiljniju utakmicu. Odmah na početku je Dinamo otišao na više od deset poena viška, da bi nakon velikog odmora tu prednost i udvostručio, a Dubrave je u posljednjoj četvrtini uspjela tek ublažiti poraz. Dinamo se sada okreće prema Cibone, ovaj meč na rasporedu je u petak. Dubrava sada zaostaje za mjestom koje vodi u doigravanje za dvije pobjede i lov na osmu poziciju bit će zadatak za momčad Jeronima Šarina do konca osnovnog dijela sezone. (tp)

06. svibanj 2024 18:11