NIKSA STIPANICEV Cropix
HT PREMIJER LIGA

Cibona u gostima pregazila Šibenku, no Šibenčani neće dugo tugovati jer su svoj posao već odradili

Odigrane su tri utakmice domaće košarkaške lige, a posebno je uvjerljiva bila Cibona
Piše: D. Trutin, J. Blajić, T. DragičevićObjavljeno: 04. veljača 2023. 22:29

ŠIBENKA - CIBONA 56:87 (5:24, 28:12, 10:31, 13:20)

ŠIBENIK - SD Baldekin. Gledatelja 700. Suci: Vovk, Jurčević i Roglić.

ŠIBENKA: Skorić 6p, 4il, Kakar 8, Bobek, Klarin 4, Pleadin 8p, 3s, 3ul, Howard 6p, 4s, 3b, Brocić 3il, Antić 4, Jambrović 10, Šarić 10p, 6s, 3a, Škugor.

CIBONA: Vuković, Radovčić 8p, 3s, 5a, Perasović 5, Smajlagić 11, Majcunić 2p, 3s, Mazalin 10p, 5s, 4a, Aranitović 18p, 5s, 3ul, Baković 3, Kapusta 17p, 3s, 5a, 3il, Ljubičić 11p, 8s, 4il, Bundović 2.

Košarkaši Šibenke doživjeli su i drugi uzastopni poraz na Baldekinu. Nakon Furnira, Narančasti su na svom parketu izgubili i od Cibone. Tako momčad trenera Damira Milačića nije uspjela skinuti još jedan veliki "skalp" u svojoj dvorani koju su ove sezone pognute glave napuštali i Zadar i Cedevita.

No, ovaj poraz toliko ne boli ako se zna da je Šibenka u domaćem prvenstvu već odradila lavovski posao plasiravši se u Ligu za prvaka. Sada se Narančasti okreću europskim obvezama, budući da u srijedu igraju u Slovačkoj gdje brane sedam razlike u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Alpe Adria cupa.

Rijetko viđena četvrtina odigrana je na Baldekinu. Jer, u prvih deset minuta domaći su imali svega dva ubačaja. U prvoj minuti tricu je ubacio Jambrović za vodstvo Narančastih (3:2), a onda je uslijedila ‘crna rupa‘ sve do zadnje minute prvog perioda kada je iz prodora pogodio Šarić. U međuvremenu je Cibona napravila veliku seriju (20-0). Činilo se da su Šibenčani "na konopcima", međutim nakon malog odmora kao da je Milačić na parket poslao neku drugu momčad. Razigrali su se mladi Šarić i Pleadin, priključio im se i najiskusniji Jambrović za veliki povratak u život. U konačnici, tricu je stavio i Amerikanac Kakar pa se na predah otišlo sa samo plus tri Cibone (36:33).

U tim trenucima Šibenčane je nosila sjajna podrška s tribina Baldekina na kojima je vladao vrlo lijepi dekor, posebice s koreografijom u kojoj su dominirali baloni u šibenskim bojama- narančastoj i crnoj.

Međutim, kratko je trajao nalet Šibenke. Na početku drugog dijela slična situacija kao i na startu utakmice. Narančasti se muče u napadu i ostaju bez koša pune tri minute. Koriste to Vukovi i rade seriju 11:0. Momčad trenera Josipa Sesara više nije dopustila domaćinima da zakompliciraju utakmicu, već ju je mirno privela kraju u svoju korist.

Valja napomenuti kako je Šibenka bila značajno oslabljena ne igranjem kapetana i ponajboljeg pojedinca Pave Paića. Tako izbornik Aco Petrović, koji je pratio utakmicu iz prvog reda, nije mogao uživo vidjeti na djelu centra kojeg je uvrstio na širi reprezentativni popis. (D. Trutin)

ALKAR - DL ŠKRLJEVO 86:78 (25:18, 18:18, 24:21, 19:21)

SINJ - GŠD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja 300. Suci: Kruljac, Galić i Vukušić.

ALKAR: Zukanović, Bašić 26p, 5s, 4a, Marić 2p, Vojedilov, Putnik, Polutak 19p, 7s 5a, Peevy 16p, 5s, Svalina, Tomašević 9p, 5s, Vučić 7p, Jukić, Lisica 7p, 8s, 7a.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 20 p, 6s, Bart, Kujundžić 4p, 3s, Thornton 29p, 7s, 8a, Rajčić 8p, 3s, Antunović 7p, Ramme 8p, 3a, Smojver, Butorac, Ćošić, Barišić 2p, 4s, Svoboda.

Alkar je zasluženo pobijedio takmaca u borbi za ostanak u ligi. Gosti s Mavrinaca su tek u početnim minutama prve četvrtine preko pojačanja Derrycka Thorntona slobodnim bacanjima poveli sa 11:4, dok je u šestoj minuti već Alkar ušao u egal, pa poslije prešao u vodstvo koje je na kratko u 15. minuti poravnao Kujundžić (34:34).

Od tada Alkar - zahvaljujući prije svih raspoloženom Lovri Bašiću koji je novom tricom odveo Sinjane u vodstvo - do kraja utakmice nije ispuštao vodstvo. U nastavku su svoj teret itekako važne pobjede još ponijeli Polutak i Peevy. Škrljevo je s Thorntonom pokušalo isčupati bodove iz Sinja, ali on nije, uz Jelića, to bilo dovoljno... (J. Blajić)

BOSCO - FURNIR 60:86 (15:17, 10:25, 15:28, 20:16)

ZAGREB - SŠD Boško Božić Pepsi. Gledatelja 150. Suci: Mikulić, Hartman i Grubišić.

BOSCO: Ma. Kos, Krajnović 12p, 3s, 4ul, Matić 9p, 5s, 3a, Rukavina 10, Šljivarić 5, Babić 3, Radulović 5, Primorac 4p, 4s, Čović 4, Jurič 2p, 7s, 5a, 3ul, 6il, Krapić 6.

FURNIR: Kuzmanović 7, Hollingsworth 13p, 4s, 4a, 4ul, Jurić, Vidović 2p, 3a, Kalajžić 12p, 6s, 3a, Nazor, Savić 3, Bjelanović 9, Bošnjak 15p, 11s, Karahodžić 5s, 4b, Paponja 16p, 5s, 5a, 3il, Mi. Kos 9p, 4il.

Šestom pobjedom iz posljednih devet utakmica, uvjerljivo protiv Bosca, momčad Jeronima Šarina nastavila je lov na šesto mjesto koje vodi u Ligu za prvaka. U Trnskom nije bilo ikakve dvojbe oko pobjednika, gosti s drugog kraja grada, iz Dubrave, odvojili su se na dovoljnu razdaljinu već u prvom poluvremenu, dok su po izlasku iz svlačionica dotukli momke Ivana Tomasa. U redovima Furnira je, uz stalne nositelje igre Hollingswortha i Bošnjaka, ovaj put iskočio Filip Paponja koji je u 16 poena ugradio četiri trice, dok je imao po pet skokova i asistencija. (T. Dragičević)

POREDAK: Cibona 15-3, Cedevita Juniior 14-4, Zadar, Split 13-4, Šibenka 13-6, Furnir 10-9, Dinamo 8-10, Alkar 6-13, Zabok 5-13, Bosco 5-14, DL Škrljevo 4-15, Gorica 3-14.

23. travanj 2024 20:16