VLADO KOS/CROPIX Cropix
HT PREMIJER LIGA

Cibona u zaostaloj utakmici sa 100:68 pregazila Furnir i osigurala drugo mjesto u Ligi za prvaka

Cibona se pobjedom izjednačila po učinku (17-5) sa Zadrom, Splitom i Cedveitom Junior
Piše: HinaObjavljeno: 15. ožujak 2022. 20:10

Košarkaši Cibone pobijedili su zagrebački Furnir sa 100:68 (28:9, 23:27, 28:10, 21:22) u zaostaloj utakmici 19. kola HT Premijer lige, čime je završen osnovni dio natjecanja nakon kojeg će prvih šest momčadi nastaviti igrati u Ligi za prvaka, a donjih šest u Ligi za ostanak.

Cibona se pobjedom izjednačila po učinku (17-5) sa Zadrom, Splitom i Cedveitom Junior, a u tom krugu Zadrani su zbog boljeg omjera u međusobnim dvobojima završili na prvom mjestu, Cibona je druga, Split treći, a Cedevita Junior četvrta. Uz njih će u Ligi za prvaka igrati još i Gorica (13-9) i Zabok (10-12).

Do očekivane pobjede u dvoboju odigranom u vukovarskoj dvorani Borovo naselje, Cibona je stigla odigravši dvije uvjerljive četvrtine, prvu i treću. Nakon nešto više od 11 minuta Cibona je vodila sa 32:9, ali je opuštanje momčadi Gašpera Okorna omogućilo Furniru da se u samo pet minuta primakne na devet poena zaostatka (35:26).

Cibona je do poluvremena ponovno došla do +15 (51:36), da bi početkom zadnje četvrtine "vukovi" stvorili najvećih 37 koševa prednosti (85:48).

Pobjednička momčad je pogodila 20 trica iz 35 pokušaja, a strijelce je predvodio Ivan Majcunić sa 21 košem, gađajući za tricu 7/7. Cibonin kapetan Roko Prkačin postigao je 14 poena, a Krešimir Radovčić 11. Mladi Luka Krajnović je igrao 24 minute i postigao 10 koševa te podijelio šest asistencija.

Strijelce Furnira predvodio je Filip Bjelanović sa 13 poena, Mateo Vidović je postigao 12, a Filip Krajina 10.

23. travanj 2024 01:08