Kapusta je bio najbolji igrač Cibone protiv Gorice

RONALD GORSIC Cropix
BEZ IKAKVIH PROBLEMA

Cibona upisala uvjerljivu pobjedu protiv davljenika prvenstva - Goricu uništili njeni bivši igrači

Neizvjesno je bilo samo u prvoj četvrtini, a onda je Cibona pokazala veliku razliku u kvaliteti.
Piše: HinaObjavljeno: 22. siječanj 2023. 20:00

Košarkaši Cibone uspješno su obavili posao u 16. kolu domaćeg prvenstva te su kao domaćini, sa 105:77 (23:25, 30:19, 30:20, 22:13), pobijedili posljednju na ljestvici Goricu.

Velikogoričani su odlično odradili uvodnih deset minuta utakmice. Nakon prve četvrtine su i vodili 25:23, ali vrlo brzo je potom uslijedio odgovor Cibone koja se odmaknula na deset i više poena prednosti. U drugom poluvremenu nikakve drame na putu Cibone prema novoj pobjedi nije bilo.

U redovima Cibone najbolji je bio Borna Kapusta koji je ubacio 18 poena uz 11 asistencija i šest skokova. Krešimir Ljubičić je dodao 19 uz četiri skoka i tri dodavanja. Obojica su jedno vrijeme bili članovi Gorice.

Goricu je predvodio Karlo Uljarević koji je ubacio 19 poena, a imao je i sedam skokova.

Na vrhu ljestvice su Cibona, Zadar i Split s omjerom 12-3. Šibenka ima 12-4, a Cedevita Junior 11-4. Dinamo i Furnir su skupili po osam pobjeda i poraza, dok na samom dnu ljestvice Gorica ima omjer 2-14.

U ponedjeljak je na rasporedu jedna utakmica ovog kola, a Split na svom terenu dočekuje Cedevitu Junior od 19 sati.

26. travanj 2024 14:21