NIKSA STIPANICEV Cropix
LIGA ZA PRVAKA HRVATSKE

Cibona uvjerljivo svladala Šibenku, Zagrepčani stisnuli u trećoj četvrtini i ubrzo stigli na plus 20

Košarkaši Cibone pobijedili su u gostima Šibenku 86:70 (21:19, 21:19, 25:17, 19:15)
Piše: HinaObjavljeno: 17. travanj 2023. 20:43

Košarkaši Cibone pobijedili su u gostima Šibenku 86:70 (21:19, 21:19, 25:17, 19:15) u posljednjem susretu 6. kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske.

Šibenski košarkaši su se odlično nosili tijekom prvog poluvremena kada su zaostajali tek za četiri poena (38:42). No, početkom treće četvrtine Cibona je stisnula, pobjegla na dvoznamenkastu prednost i time prelomila ovaj susret.

Početkom posljednje četvrtine Cibona je napravila novu seriju, odjurila je na dvadeset poena razlike i time zaključila ovaj dvoboj.

U domaćem sastavu po 12 poena su ubacili Pavao Paić i Jacob Kakar, s tim da je prvi upisao četiri, a potonji tri asistencije. Kod Cibone je prvo ime bio Krešimir Ljubičić koji je ubacio 25 poena, a tome je dodao i deset skokova. Ivan Majcunić je dao 13 poena uz po četiri skoka i asistencije. Borna Kapusta je upisao po sedam skokova i asistencija.

Cibona je na vrhu ljestvice s omjerom 23-5. Pobjedu manje i poraz više imaju Split i Zadar, dok je četvrta Cedevita Junior s omjerom 21:7. Furnir i Šibenka su dosad ostvarili 13 pobjeda i 15 poraza.