Arhiva/KK Dinamo Zagreb

DARKO TOMAS Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Dinamo izgubio sa zvukom sirene, nakon dva poraza u Europi, sada su kapitulirali treći put u nizu

Dinamo je imao i pobjedu u rukama nakon što je Kralj zabio za 85:83 na koncu osnovnog dijela
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 30. rujan 2024. 22:57

Dinamo - Zabok 96:99 (17:16, 23:20, 18:22, 27:17 - 11:14)

ZAGREB Dvorana Dražena Petrovića. Gledatelja 200. Suci: Vulić, Perlić i Hartman.

DINAMO: Paponja 6, Kralj 13p, 8s, Novačić 31p, 6s, 3ol, Vučić 3p, 5s, 5a, 4il, Kraljević 18p, 4s, Garafolić 13p, 5a, Miholić, Nakić-Vojnović 4s, Majić, Mikšić 12p, 5s, 7a, 5il, Pehar, Jacović.

ZABOK: Sikirić 21p, 10s, 3il, Lužaić 21p, 5a, Cinac 20p, 9s, Savić 5, Cvitanović 20p, 9s, 6a, Pavković, Herceg, Črnjević 8p, 3s, 3a, Lihtar, Borovčak, Karahodžić 4p, 4s, 3a.

Luka Cvitanović je zabio tricu sa sirenom, na koncu produžetka za pobjedu Zaboka nad Dinamom od 99:96 (85:85) i u utakmicu koju je uvelike odredila energija Zabokova beka. Uostalom, Luka Cvitanović je utakmicu i odveo u produžetak nakon što je pretrčao cijelu obranu Dinama i položio za dodatnih pet minuta, a njegovih devet skokova, šest asista, uz dvadeset poena, pri čemu je dobar dio utakmice bio i koncepcijski rizik domaćina na šutu bio je faktor X. Taj koncepcijski rizik pretvorio se u šut od 3-12 za tri poena Luke Cvitanovića, no sve je tri trice, uključujući, naravno, i onu za pobjedu, zabio kad je bilo jako važno.

Favbet logo

PR

Zabok je mogao prelomiti utakmicu i prije dodatnih pet minuta jer je imao velikih 72:63 u posljednjoj četvrtini, no Dinamo je vratio u život i doveo nadomak pobjede Ivan Novačić koji je ubacio 31 poen, iako ima 39 godina.

Dinamo je imao i pobjedu u rukama nakon što je David Kralj zabio za 85:83 na koncu osnovnog dijela, ali je Luka Cvitanović odlučio da će posljednja utakmica prvog kola FAVBET Premijer lige još malo trajati.

Iako je zaigrao bez Luke Tomasa i Marija Rajčića, Zabok je odnio veliku pobjedu u Zagrebu. Nakon što je izgubio obje utakmice u kvalifikacijama za FIBA Eurokup od Dijona, Dinamo je u novu sezonu startao i s trećim vezanim porazom. Na ovaj nisu računali...

12. listopad 2024 08:41