ZVONKO PAVIC Cropix
PRVENSTVO HRVATSKE

Dinamo okrenuo minus 18, Cibona zabila 20 trica, Cedevita razbila Split, Zadar lakoćom slavio...

Ne bi bilo veliko iznenađenje, s obzirom na formu, da na stanku Vukovi odu s devet vezanih pobjeda
Piše: Tvrtko Puljić, Ivan Alaupović, Dražen ŽuraObjavljeno: 30. listopad 2022. 20:38

CEDEVITA JUNIOR – SPLIT 87:62 (24:16, 21:13, 15:19, 26:14)

ZAGREB – Dvorana SŠD Boško Božić-Pepsi. Gledatelja: 300. Suci: Hordov, Vulić i Mirčeta.

CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 10 p, 2s, 5a, Kučić 8k, 3s, 4a, Marčinković 12p, 8s, 2a, Ciani 15k, 11s, 3b, Vrgoč 21p, 5s, 2a, 5b, Serdarušić 7p, 9s, 2a, Šabić 11p, 3s, 2a, Zanki 3p, Rašić, Bilić, Batinić.

SPLIT: Sullivan 5p, 3s, Kalajžić 4p, 3s, 3a, 3il, Runjić 10p, 8s, 3a, Shorter 17p, 2s, 3il, Jukić 2p, 2s, Gizdavčić 2p, Dubravčić, Nelson Tyrell 8p, 8s, Mavra 12p, 3s, 4a, Šarić 2p, 1s.

Košarkaši Splita upisali su drugi poraz u nizu u derbiju 5. kola HT Premijer lige na gostovanju kod Cedevite Junior rezultatom 87:62. Damir Mulaomerović i dalje nije mogao računati na ozlijeđenog Krunoslava Simona, ali je zato najbolji pojedinac bio Ivan Vrgoč s 21 poenom. Osim njega raspoložen je bio i Ciani Saša koji je imao 15 koševa i 11 skokova. Kod Splita je prvo ime bio bek Shannon Shorter sa 17 poena. Međutim, ni to nije bilo dovoljno za pobjedu dok je Cedevita došla do treće pobjede od početka sezone.

Iako su još na startu utakmice gosti parirali Cedeviti, što se više prva četvrtina bližila svome kraju to su igrači Mulaomerovića počeli dominirati. Sve se počelo lomiti već dvije minute nakon početka kad je Vrgoč utrpao svoju prvu od dvije trice u toj četvrtini za 7-2 i od tada nadalje prednost Cedevite Juniora samo je rapidno krenula rasti. Do kraja prve četvrtine nabildali su to do osam razlike, a Vrgoč je tu dionicu završio s 11 poena. Jedan od razloga dobre igre treba potražiti u dobroj obrani koju je Cedevita držala tijekom čitave utakmice, a na koju se izabranici Srđana Subotića nisu nikako uspijevali prilagoditi. Dodatno su Splićani krenuli pucati po šavovima i u drugoj četvrtini kad im je Cedevita napravila najveću prednost od 16 poena, a tim je skorom završeno prvo poluvrijeme. Najbolji igrač Splita na današnjem susretu Shannon Shorter nije bio toliko raspoložen otkako se vratio iz svlačionice. U trećoj je četvrtini ubacio samo jednu tricu i dodao tome polaganje. Do kraja susreta se ogled samo pretvorio u povećavanje vodstva domaće momčadi koji je na kraju dosegao brojku od 25 koševa razlike. (Ivan Alaupović).

----------------------------------------------------

Gorica - Cibona 82:108 (18:22, 20:32, 22:25, 22:29)

VELIKA GORICA Gradska dvorana. Gledatelja 350. Suci: Jovović, Tomić i Šverko.

GORICA: Uljarević 20, Jelenković 8p, 8a, Perica, Mašić 9, Oštrić 4, Cinac 23p, 8s, 3ol, Batur 7p, 4a, 3il, Nakić-Vojnović 1p, 5s, Miloloža, Sokol 2, Porobić 8p, 3a.

CIBONA: Radovčić 14p, 7a, 3ol, 3il, Perasović 16, Smajalgić 10p, 3s, 6a, 3ol, Majcunić 22p, 3a, Mazalin 13p, 12s, 3il, Aranitović 10p, 5a, Baković 5p, 9s, 3ol, Kapusta 18p, 4s, 5a, 5il, Ljubičić, Bundović.

Vratili su se u Veliku Goricu Josip Sesar, Borna Kapusta, Marko Baković, Lovro Mazalin i Ivan Majcunić, no nisu imali milosti prema svojem bivšem klubu. Cibona je protutnjala Velikom Goricom, ubilježila je šestu uzastopnu pobjedu i slavila sa 108:82. Pri tome su Vukovi pogodili dvadeset trica, od 39 koliko su ih ispalili. Da, ponovno je igrao Sven Smajlagić, a kad se oporavi i Blaž Mesiček Cibona će biti ozbiljna šuterska momčad. Uostalom, Ivan Majcunić je pogodio 22 poena, od čega je šutirao 6-6 za tri prije nego je promašio zadnja dva šuta. Dodajmo i kako je Cibona podijelila 28 asista, a sve je to bilo puno previše za Goricu.

Pri tome je Josip Sesar mogao do kraja odmoriti Filipa Bundovića, jer su za Goricu bili dovoljni Marko Baković i Lovro Mazalin na visokim pozicijama, a pomogao je i Ivan Perasović. Cibona djeluje sve bolje i bolje, četvrta pobjeda u HT Premijer ligi je tu, a do odmora zbog reprezentativne stanke, Vukovi će igrati u srijedu protiv Zaboka, u petak ih čeka Split u okviru ABA lige, a u nedjelju i Alkar u domaćem prvenstvu. Ne bi bilo baš veliko iznenađenje, s obzirom na razinu forme, da na stanku Vukovi odu s devet vezanih pobjeda... (Tvrtko Puljić)

-----------------------------------------------------------

Dinamo - DepoLink Škrljevo 75:68 (11:22, 14:21, 27:10,23:15)

ZAGREB Dvorana Dražena Petrovića. Gledatelja 150. Suci: Jurčević, R. Hordov i Mjeda.

DINAMO: Garafolić 16p, 3s, Anzulović 2, Novačić 15, Cvitković 16p, 3s, Dugandžić, Cvitanović, Vručinić 5, Klepo 11, Majić 2, Vučić 5p, 5s, Ušić, Markota 3p, 8s, 4a.

DL ŠKRLJEVO: Jelić 19p, 10s, Rajčić 6, Antunović 17p, 5s, Ramme 10p, 6s, 8a, 4ol, 4il, Svoboda 12p, 3a, 3il, Bešić, Bart 2, Kujundžić 2, Smojver, Butorac, Rajković, Ćošić.

Očajno je poluvrijeme odigra Dinamo, bez iti malo energije, bez ozbiljne obrane i Škrljevo je imali 22:11 nakon prve četvrtine, ali i ozbiljnih 43:25 na velikom odmoru.

Dinamo je tražio svoju treću pobjedu u sezoni, a gosti su se nadali prvom trijumfu. Nakon dvadeset minuta je sve to u produkciji Sandra Antunovića, Martina Jelića i Noe Svobode izgedalo kao dohvatljiva opcija za momčad Damira Rajkovića.

No, nakon povratka s odmora Dinamo je zaigrao mnogo ozbiljnije, a kako je vrijeme odmicalo, kako su se starteri Škrljeva umarali, a s klupe nije dolazila pomoć, tako je Dinamo preuzimao konce utakmice i već je koncem treće četvrtine domaćin poravnao, a onda i početkom posljednjih deset minuta držao uzde utakmice u svojim rukama.

I kad je Dinamo otipao a tri minute do konce na 71:62, ukazao se Griffin Ramme, ponudio neku novu šansu gosti, ali sve je presjekao poenima Martin Klepo poenima za 73:68 na 45 sekundi do sirene za treću pobjedu Dinama, ali i peti poraz Škrljeva u isto toliko kola. (Tvrtko Puljić)

-----------------------------------------------------------------------

Zadar - Furnir 92:71 (24:11, 22:22, 19:17, 27:21)

ZADAR - Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja: 577. Suci: Roglić, Vukušić (Split) i Bralić (Šibenik).

ZADAR: Davis 7p, 3s, 2a, Jordano, Klarica 17p, 3s, Sikirić 13p, 7s, 2a, Čampara 12p, 3s, 4a, Matulina 4p, 2a, Lakić 19p, 5s, 7a, Drežnjak 11p, 5s, 6a, Božić, Ramljak, Šantelj 9p, 5s, 3a.

FURNIR: Hollingsworth 2p, 4s, Jurić 4p, Vidović 10p, 6a, 2s, Kalajžić 12p, 5s, Savić 8p, Bjelanović 4p, 2s, Bošnjak 14p, 20s, 2a, Rađa 4p, Karahodžić 5p, 5s, 2s, Paponja, Kos 8p, 3s, 2a.

Zadru je ogled s Furnirom stigao u pravom trenutku, jer je trener Danijel Jusup mogao veliki dio momčadi odmarati, štoviše Žganec je čak bio na tribinama, vjerojatno je riječ o nekoj sitnoj ozljedi.

Poraz od Splita uvelike je prorijedio tribine, pa su oni najvjerniji navijači zapjevali: "Di ste sada šminkeri, derbi navijači, di ste kad je najteže, di ćemo vas naći". Ali, nije bilo nimalo teško protiv Furnira, odlazilo se nerijetko na 16 viška, jedino su u trećoj dionici gosti iz zagrebačke Dubrave uspjeli spustiti se na minus šest. Ono što je jedino moglo brinuti Jusupa bilo je previše primljenih laganih poena, ali i to bi se brzo nadoknadilo s nekoliko dobrih obrana i tečnih napada.

Nadalje, dobitak su Klarica i Sikirić koji su ispisali potvrdu za igru i protiv jačih nego je Furnir, momčad u stvaranju, koju je, pak, zarana poremetila ozljeda Hollingswortha, kojeg očekuje šivanje arkade nakon sudara s Klaricom. (Dražen Žura)

16. travanj 2024 20:09