RONALD GORSIC Cropix
BEZ IZNENAĐENJA

Dinamo opravdao ulogu favorita protiv Alkara, Split pregazio Bosco s 50 koševa razlike

Dinamo i Split upisali su uvjerljive pobjede u hrvatskom prvenstvu
Piše: Jerko Blajić, Frane Maršić, Toma DragičevićObjavljeno: 03. prosinac 2023. 22:12

ALKAR – DINAMO 53:76 (12:22, 16:15, 9:22, 10:22,15:17)

SINJ GŠD Ivica Glavan – Ićo. Gledatelja 300. Suci: Vulić, Jurčević i Mirčeta.

ALKAR: Alok 8p, Green 4p, 3s, Blatančić 15p, 10s, Pavela 3p, Nazor 2p, Čović, Matulina 4p, 4s, Boban 4p, Vučić 8p, Jukić 3p, 5s.

DINAMO: Garafolić 13p, 8s, Nakić-Vojnović 7s, Majić 22p, Pavlic, Mikšić 6p, 6a, Novačić, Brzoja 12p, 4a, Vrgoč 6p 3s, 4a, Vučić 6p, 6s, Kraljević 11p.

Dinamo je potvrdio da je favorit u ovoj utakmici od početka do kraja. Momčadi Alkara za ovako izražen ishod neko opravdanje može biti to što četvorica prvotimaca nakon kup utakmice u Osijeku nisu trenirali zbog trovanja. Unatoč probavnim smetnjama koje su zaradili na tom gostovanju Zagrepčani su uvjerljivo bolje ušli u igru i već u trećoj minuti poveli 10:0 preko Majića i upravo s tolikom prednošću završili prvu četvrtinu. Sinjani su griješili u napadu i obrani. Već u drugoj četvrtini nekako su došli do daha i u 16. minuti došli do zaostatka od tri koša pri rezultatu 21:24 nakon serije Vučića, Blatančića i Bobana. No, poslije toga opet gosti s dvije uzastopne trice Brzoje bilježe rezultat 21:30, pa preko Majića, Kraljevića i Vrgoča ostvaruju prednost od 14 koševa (23:37). Igrači Alkara ništa bolje nisu ušli ni u treću četvrtinu, a u posljednjoj su nastavili s lošom igrom.

SPLIT - BOSCO 104:54 (26:21, 28:8, 26:13, 24:12)
SPLIT - Mala dvorana Gripe
GLEDATELJA: 400 SUCI: Hordov, Vukušić, Bajramović

SPLIT: Funderburk 17, 10sk, Perković 8, Shorter 3, Sullivan 7, 3sk, Tišma 11, 3sk, 5a, Runjić 13, Klepo 5, Vuko 5, Perkušić 16, 12sk, 6a, Gnjidić 7, 3sk, 5a, Dubravčić 9, 6sk, Ljubičić 3.
BOSCO: Bubalo 3, 4sk, Jelenković 7, 4sk, 5a, Kos 8, 6il, Tikveša 3, 5ul, Ivanković, Katanović 16, 3sk, Akrap 13, 7sk, Šako, Petranović 2, Ćosić, Biloš 2.

Nakon važne pobjede protiv Krke u AdmiralBet ABA ligi, košarkaši Splita svladali su Bosco u domaćem prvenstvu rezultatom 104:54.
Slaven Rimac u odnosu na utakmicu u petak nije mogao računati na Matu Kalajžića koji je dobio poštedu. Prvu dionicu obilježio je talentirani Borna Katanović koji je pokazao raskošan talent, što prodorom, što dalekometnim šutom. Split nije igrao u nekom naročitom tempu, istakao se sa šest poena DJ Funderburk, a Shorter se mučio s realizacijom u napadu. Ipak, bilo je samo pitanje vremena kada će se Split rezultatski odvojiti. Dogodilo se to prvi puta u 12. minuti kada su Žuti otišli na plus 11 i od tada je prednost samo rasla. Ružan trenutak dogodio se krajem prvog poluvremena kada se, izgleda, teže ozlijedio mladi centar gostiju Tin Tikveša. Slaven Rimac dao je minute mladom Marinu Dubravčiću, glavne vedete odmarale su na klupi dok su Gnjidić, Dubravčić, Runjić, Perkušić i DJ Funderburk gledatelje na Gripama častili brojnim atraktivnim akcijama. Zanimljivo je bilo vidjeti kako je Lewis Sullivan nakon izlaska Dubravčića iz igre potonjeg posjeo pored sebe i dijelio mu savjete, a nedugo zatim je s klupe objašnjavao pojedine detalje i Tišmi. Drugo poluvrijeme proteklo je u revijalnom tonu, a Split je nastavio pobjednički niz. Već u četvrtak Žute očekuje novi derbi u ABA ligi kada gostuju u Zagrebu kod Cibone, dok će Bosco šansu tražiti u nadolazećim susretima.

DEPOLINK ŠKRLJEVO - DUBROVNIK 72: 86 (11:31, 20:16, 17:21, 24:18)

KOSTRENA - Gradska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Hadžić, Gracin i Juraga.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Uljarević 13p, 3s, 4a, Taylor 14p, 6s, 3il, Bart 2p, 5s, Rajčić 7p, 3s, Gulin 14p, 9s, 3il, Šljivarić, Svoboda, Rajković, Đarić 1, Stanojević 21p, 10s, Miljković.

DUBROVNIK: J. Vujičić 8, Klarić, Dubelj 15, 3s, 8a, Guštin 6p, 4s, Vodopija 15p, 5s, F. Vujičić 18p, 7s, 3il, Levi 8p, 8s, 5a, 4ul, Miović, Lazić 3, Cvitković 13p, 4s.

Kad u prvoj četvrtini na domaćem terenu ubaciš 11, a primiš 31 poen, odnosno nađeš se u zaostatku od 20 razlike poslije samo deset minuta košarke, onda je tu riječ o momčadi u kojoj puno toga ne štima. Škrljevo definitivno spada u tu kategoriju, poraz od Dubrovnika, na papiru "konkurenta u borbi za ostanak", u realnosti pak momčad iz neke druge sfere, deveti je iz 11 utakmica za družinu Damira Rajkovića. S druge strane, Dubrovnik nastavlja "mirnu plovidbu u gornjem domu", nameće se kao evidentni kandidat za doigravanje, nikako borbu za ostanak koja mu je bila predviđana...

12. svibanj 2024 12:21