Dinamo rekordnom pobjedom nad Škrljevom na savršen način otvorio sezonu

Zagrebačkoj publici prezentirana su nova pojačanja, ali prvo ime susreta ipak je bio kapetan
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 29. rujan 2023. 20:47

Dinamo - DepoLink Škrljevo 98:59 (29:7, 26:20, 28:13, 15:19)

ZAGREB Dvorana Dražena Petrovića. Gledatelja: 450. Suci: Jovović, Mirčeta, Bralić.

DINAMO: Garafolić 17p, 4s, 2a, 4il, Mikšić 7p, 5a, Vrgoč 6p, 3s, 4a, Vučić 16p, 8a, 8s, Kraljević 14p, 3s, Nakić-Vojnović 10p, 5s, Majić 3, Pavlic, Brzoja 8p, 5s, Lukić, Dugandžić 6.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Uljarević 20p, 3a, 7il, Taylor 4p, 6s, Bart 3, Šljivarić 4, Šarić 7p, Bell 6, Rajčić 2p, 3a, Gulin 10p, 4ukr, Svoboda 3, Rajković, Ćosič, Miljković.

Silne najave oko početka nove sezone i roster koji će, kako su i sami rekli, biti crna mačka svakoj ekipi - potvrdili su se na startu prvenstva. Dinamo je potpuno izdominirao Škrljevo i zabilježio najveću pobjedu od ulaska u najviši rang hrvatske košarke (98:59).

U prvoj ovosezonskoj pobjedi predvodio ih je Hrvoje Garafolić sa 17 poena, a prvi pratitelji bili su mu Ivan Vučić sa 16 poena uz osam asistencija i osam skokova te Filip Kraljević s 14 poena. Kod gostiju je najraspoloženiji bio Karlo Uljarević s 20 poena, ali isto tako i sedam izgubljenih lopti. Bivši bek Gorice označen je kao netko tko će i nositi Riječane u ovoj sezoni.

Dinamo je nakon šest minuta imao 15 poena prednosti, a Škrljevo je sedam minuta čekalo na prvi koš iz igre. Trica Ivana Gulina prekinula je sušu, ali nije donijela nikakvu rezultatsku prevagu. Pokušavali su napasti agresivnim pritiskom, a Dinamo je to koristio i dolazio u situaciju tri na dva što je rezultiralo dodatnim jačanjem prednosti pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 55:27 za domaće. Ni nastavak nije bio ništa bolji za goste pa je trener Dinama Josip Sesar priliku pred kraj susreta dao i dvojici juniora - Matiji Pavlicu i Roku Lukiću. Potonji je u posljednjoj minuti doživio vrlo neugodan pad prilikom polaganja pa je napustio teren. Međutim, s mladim Zadraninom sve bi trebalo biti u redu...

08. svibanj 2024 04:50