RONALD GORSIC Cropix
PRVENSTVO HRVATSKE

Dinamo upisao uvjerljivu pobjedu, u trećoj četvrtini razbili Cedevitu Junior i poptuno se odvojili

Dinamo su do pobjede vodili Hrvoje Garafolić s 22 i Ivan Vučić s 20 poena
Piše: HinaObjavljeno: 22. listopad 2023. 17:59

Uvjerljivu su pobjedu ostvarili košarkaši Dinama u susretu petog kola prvenstva Hrvatske, kao domaćini pobijedili su Cedevitu Junior 91:64 (22:15, 23:25, 26:8, 20:16).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini. Taj dio igre Dinamo je dobio čak 26:8 te je domaći sastav pobjegao na neuhvatljivih 71:48.

Dinamo su do pobjede vodili Hrvoje Garafolić i Ivan Vučić. Prvi je ubacio 22 poena uz šest skokova, dok je potonji postigao 20 poena, a tome je dodao četiri skoka i tri asistencije. Vrlo dobar je bio i Filip Kraljević sa 16 koševa i osam skokova.

Prvi strijelac u poraženom sastavu bio je Vito Kučić s 13 poena.

Na vrhu ljestvice su Split i Zadar koji imaju omjer 4:0. Dinamo je sada na 4:1, dok Cibona ima tri pobjede i jedan poraz. Cedevita Junior je odigrala četiri utakmice te je na omjeru 2:2.