Krajem treće četvrtine zbog prigovora je isključen Damir Mulaomerović
Piše: Val KraljevićObjavljeno: 22. travanj 2024. 22:36

DUBRAVA - CEDEVITA JUNIOR 90:76 (18:15, 21:16, 27:21, 24:24)

ZAGREB - SD Dubrava. Gledatelja 850. Suci: Vulić, Jurčević i Hordov.

DUBRAVA: Vragović 14, Jurić 8p, 6s, Vidović 14p, 5a, Rimac, Ročak 14p, 9s, Karahodžić 6p, 4s, Hudson 10p, 5s, 4a, Matić 14p, 4s, Rajaofera 5p, 5a, Kalamiza, Tišma 5, Matić.

CEDEVITA JUNIOR: Bogdanović 13p, 8s, Karačić 17p, 4s, Allen 23, Serdarušić 8p, 4s, Luke 10p, 9a, Ogrizović 2, Rašić, Jelić, Mršić, Bilić, Ljubičić, Maričević 3.

Dubrava je u slavljeničkom raspoloženju, u kojem su obilježili 48 godina postojanja kluba, dočekala Cedevitu Junior u sklopu 32. kola Favbet Premijer lige. Slavljenički je počelo, slavljenički je i završilo jer su domaćini iznenadili favorizirane "vitamine" i tako ostali u utrci za doigravanjem.

Utakmica je na početku odisala atraktivnom i brzom košarkom, domaćini su odmah iskoristili punu dvoranu te podršku s tribina pa je Dubrava na trenutke igrala kao u transu. Sredinom druge četvrtine, kod rezultata 20:15, trice su redom zabijali Toni Ročak, Mateo Vidović te iskusni Karlo Vragović. Reagirao je minutom odmora Damir Mulaomerović nakon koje je Cedevita izgledala tek nešto bolje, ali ne zadugo, jer je Vidović zabio za do tad najvećih +13 (36:23).

Favbet logo

PR

Kod Cedevite jedini raspoloženi bili su Ivan Karačić te mladi Ivan Bogdanović, dok je neizmjerno falio pravi doprinos Amerikanaca. Uz sve to, u prvom poluvremenu nisu zabili niti jednu tricu.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novog. Dubrava je i dalje bila bolja momčad na terenu te su bez većih problema kontrolirali rezultat. Da stvari budu gore po Cedevitu krajem treće četvrtine, zbog prigovora, isključen je trener Mulaomerović. Tako je "uz liniju" stao njegov pomoćnik Petar Babić.

Dubrava će u zadnjem kolu u borbu za osmu poziciju protiv oslabljene Cibone, dok će Cedevita Junior dočekati Alkar.

POREDAK: 1. Zadar 30-2, 2. Split 27-5, 3. Cibona 22-10, 4. Cedevita Junior 20-12, 5. Dinamo 19-13, 6. Zabok 17-15, 7. Dubrovnik 14-18, 8. Šibenka 13-19, 9. Dubrava 13-19, 10. Alkar 9-23, 11. Škrljevo 7-25, 12. Bosco 1-31

22. travanj 2024 22:37