Ivan Perasović (arhiva)

TOM DUBRAVEC Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Dubrava uraganskom trećom četvrtinom razbila Cibonu i izborila doigravanje

Ovo je peti poraz Cibone u nizu, za razliku od Dubrave koja je u devet utakmica slavila osam puta
Piše: Val KraljevićObjavljeno: 25. travanj 2024. 20:47

CIBONA – DUBRAVA 79:94 (23:20, 26:29, 5:27, 25:18)

ZAGREB – KC Dražen Petrović. Gledatelja 100. Suci: Jovović, Gracin i Tomić.

CIBONA: Radovčić, Perasović 23p, 8s, Majcunić 12p, 4a, Aranitović 6p, 4s, 6a, Ferderber 5, Krizmanić, Kujundžić 7, Katanović 15p, 7a, Pavković 11p, 5s, Bandov.

DUBRAVA: Vragović 14p, 5a, Hudson 22p, 5s, 4a, Jurić 3, Vidović 5, Ročak 21p, 7s, Tišma, Matić 14p, 7s, Karahodžić 2p, 5a, Paponja, Rajaofera 13p, 5s, Kalamiza, Matić.

U prvoj utakmici posljednjeg, 33. kola Favbet Premijer lige Dubrava je opravdala status favorita te je pobjedom protiv Cibone izborila osmo mjesto koje ih vodi u doigravanje.

Bila je ovo utakmica u kojoj je Dubrava, za razliku od Cibone, igrala za nešto. To nešto je osmo mjesto koje bi ih odvelo u četvrtfinale. Samim time stvorila se jedna doza pritiska, no kako je Cibona igrala sa samo tri seniorska igrača taj početni grč ih nije koštao. Dominirali su pod obručima Josip Pavković na jednoj te Toni Ročak na drugoj strani. Krajem prvog poluvremena Johnathan Hudson pogodio je tri trice, prvo za izjednačenje, a kasnije i za prvo vodstvo Dubrave (43:39). Početkom drugog poluvremena nestao je sav grč koji su imali igrači Dubrave te su serijom 11:0 pobjegli Ciboni (60:49), koja je prve poene u drugom zabila tek nakon nešto više od pet minuta.

Kasnije se totalno razigrao Ročak koji je zabio dvije trice za do tad najvećih +17 (71:54). Cibona je velikih problema imala s organizacijom napada, gdje su Aleksandar Aranitović i Borna Katanović u odsustvu Radovčića "glumili" razigravače. Dubrava je utakmicu pobijedila u trećoj četvrtini, u kojoj je Cibona izgledala nemoćno te je zabila svega pet poena. Ovo je peti poraz Cibone u nizu, za razliku od Dubrave koja je u devet utakmica slavila osam puta.

Cibona će, s trećeg mjesta, u četvrtfinalu na Zabok, gdje bi se trebao vratiti Radovčić, dok će Dubrava na prvoplasirani Zadar.

25. travanj 2024 20:47