NIKSA STIPANICEV Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Dubrovčani okrenuli minus 20 Sinjanima. ‘‘Izložba‘‘ talenata na Baldekinu pripala Šibenki, slavila i Cedevita Junior

U nedjelju je na rasporedu utakmica Dinama i Zadra dok će kolo zaključiti Dubrava i Cibona
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 25. studeni 2023. 22:39

Dubrovnik 78

Alkar 75

(13:24, 24:21, 22:18, 19:12)

DUBROVNIK Gospino polje. Gledatelja 400. Suci: Gracin, Rogić i Bralić.

DUBROVNIK: Popić 4, Dubelj 30p, 5s, 6a, F. Vujičić 17p, 7s, 3a, 6ol, 3il, Levi 17p, 6s, 4a, 4ol, Cvitković 6, J. Vujičić, Klarić 2, Guštin 3, Vodopija 2p, 3s, Miović, Lazić 3.

ALKAR: Alok 11p, 16s, 6il, Green 7p, 5s, 8a, 5il, Blatančić 19p, 7s, 4il, Boban 11, Jukić 13p, 8s, 5il, Pavela, Nazor 3, Matulina 2, Vučić 9.

Alkar je stigao u Dubrovnik s ozbiljnom namjerom da pokvari planove jednom od najvećoh iznenađenje sezone, a momčad Ivana Perinčića se, u statusu favorita, našla pod pritiskom.

I Alkar je na pogon Mikea Greena i Koula Aloka u 18. minuti imao velikih 42:22. Razlog zašto u ovoj utakmici Sinjani nisu izdržali do kraja mogu potražiti i u činjenici da je u sto posljednjih sekundi prvog poluvremena Dubrovnik uspio sa samo minus osam otići na veliki odmor.

U nastavku je to bila klackalica u kojoj je Petar Dubelj napadački držao domaćina, a Alkar se nije predavao. Odluka je stigla u posljednjoj minuti kada je Filip Vujičić pogodio tri od četiri puta s crte, a Jure Boban je promašio dvije otvorene trice, a da je pogodio jednu od njih, bodovi bi otišli za Sinj...

Cedevita Junior 94

DepoLink Škrljevo 81

(23:10, 24:19, 26:22, 21:30)

ZAGREB Dvorana Dražena Petrovića. Gledatelja 100. Suci: Mikulić, Galić i Katić.

CEDEVITA JUNIOR: Rašić, Karačić 16p, 13s, 4il, Allen 20p, 3s, 3a, 4ol, Kučić 22p, 4s, 5a, Serdarušić 14p, 4s, 3a, 3ol, 3bl, 6il, Bogdanović 4, Ogrizović 4a, Jelić 14p, 3a, Bilić, Ljubičić 4.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Uljarević 16p, 7s, 6a, 3ol, 4il, Bart 13, Rajčić 2, Šarić 12p, 12s, Stanojević 5p, 4il, Taylor 12p, 10s, 4il, Gulin 9, Šljivarić, Svoboda 12, Rajković.

Cedevita Junior je rutinirano svladala DepoLink Škrljevo sa 94:81, iako Damir Mulaomerović neće biti zadovljan do kraja, jer su njegovi momci početkom posljednje četvrtine imali 78:57 (prije je i 66:43), a gost s Kvarnera se spustio u završici i na 81:90.

Opet, s obzirom da je Cedevita Junior igrala bez Jana Kosija i Josipa Batanića, a Sandro Rašić je bio u igri nepune tri i pol minute, ovo je vrijedna pobjeda domaćina.

Cedevita u devet kola ima pet pobjeda i četiri poraza, dok Škrljevo ima divje pobjede i sedam poraza.

Šibenka 98

Bosco 77

(24:16, 20:18, 23:18, 31:25)

ŠIBENIK - Dvorana Baldekin. Gledatelja: 500. Suci:Hordov, Bajramović, Vukušić.

ŠIBENKA:Skorić 11p, 10s, 4a, Hrštić 18p, 3s, Bobek, Klarin 16p, 3s 5a, Foreman 2p, 4a, Howard 2p, 42, 3ul, Babić 15p, 3a, Mandalinić 16p, 4s, Perković 6p, 7s, Šarić 11p, Škugor 1p, Brajković.

BOSCO:Bubalo, Jelenković 16p, 6a, Kos 3p, 3s, Tikveša 14p, 6s, Ivanković 7p, Katanović 19p, 4s, 5ul, Akrap 15p, 9s, Krapić 3p, 6s, Petranović, Ćosić.

U susretu u kojem je na parketu vrvilo od koncetracije talenta s obje strane šibenska ekipa prekinula je seriju poraza (4 u prošlom tjednu što u ABA 2 ligi što u prvenstvu) i stigla do četvrte pobjede u Favbet ligi. I sve na Baldekinu.

Milačićev sastav kontrolirao je utakmicu svih 40 minuta, ali nije uspio slomiti ranije žilavu ZG mladost. Odlijepila se Šibenka brzo na gotovo dvoznamenkastu razliku već nakon 3 minute (11:2) i bila konstantno u prednosti u rasponu od 6 do 10 razlike.

Tricama su držali prednost, Hrštić je tu prednčio ali i Klarin svojom energijom. Bivši Boscov član Luka Babić također je solo akcijama bio probijao obranu gostiju, a nije nedostajalo ni atrakcije (Skorić).

Kod Zagrepčana su Tikveša i Akrap te Katanović pokazali svoj talent, dok su u prvom dijelu Zadrani Krapić i Jelenkovič malo zakasnili na utakmicu. Krapić je sve promašio, a ovaj potonji se malo ukazao u nastavku povezavši dvije trice, ali bilo je to premalo da se ugrozi šibenska pobjeda.

U 26.minuti atraktivnom akcijom koju je začinio zakucavanjem Babić Narančasti su odlepršali na 57:44, a malo potom i na +20. Raspucao se i Mandalinić, šira rotacija domaćina bila je nepremostiv doseg za momčad Ante Samca koja je bez obzira na uvjerljiv poraz pokazala talent i volju.

Šibenka je opet nastupila bez centra Topolovića koji je vjerojatno izgubljen za ovu sezonu nakon novog loma prsta, ali je sve bliže povratku šuter Pleadin. Mladi reprezentativac je odradio zagrijavanje ali nije se skidao u igri.

Poredak: Zadar 9-0, Split 8-2, Cibona 8-1, Dinamo 7-2, Cedevita Junior 5-4, Dubrovnik 4-5, Šibenik 4-6, Zabok 3-7, Dubrava 3-6, Alkar 2-7, Škrljevo 2-7, Bosco 1-9.

30. travanj 2024 19:54