LUKA GERLANC/CROPIX Cropix
DOIGRAVANJE PH

Dvokoraci Gorice i Zadra najavili međusobne okršaje u poluzavršnici borbe za titulu prvaka

Nešto su više problema Goričani imali kod Sonika. Zadrani lako riješili Narančaste.
Piše: Dražen Žura/Davor TrutinObjavljeno: 14. svibanj 2021. 20:22

Sonik-Puntamika nije uspjela preskočiti Goricu koja je tako dvokorakom stigla u poluzavršnicu dogravanja za prvaka Hrvatske, suparnik će im biti Zadar. Serija na dvije pobjede počinje u ponedjeljak u dvorani Krešimira Ćosića.

Tko nije gledao zasigurno će teško povjerovati kako je u petoj minuti na semaforu pisalo 3:8, međutim ništa dojmljivije nije završilo ni poluvrijeme. Jer, 25:25, doista, zahtjeva pitanje: je li riječ o kraju prve četvrtine!

Nastavak? Življe od domaćina, ranije ozbiljno načetima utjecajem koronavirusa, odigrali su gosti, dok se s obje strane moglo vidjeti po dvije trice. Iza toga, Gorica se neko vrijeme držala na plus sedam, međutim, nakon kratkotrajnog približavanja, 41:44, ali su ubrzo tri lopte doslovce darovali.

Dovoljno da se Gorica ubačajima Kalajžića i Mazalina, odvuče na deset viška, onda je i njima stao napad, Runjićeva dva poena, te tri poena Vladovića, potom i Petanija, odgurali su utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Rašić je u zadnjem napadu promašio tricu za pobjedu zadarske momčadi.

Sonik Puntamika - Gorica 54:56 (8:13, 17:12, 10:15, 19:16)

ZADAR - Dvorana Jazine. Bez gledatelja. Suci: Kardum, Peić, Pavičić.

SONIK-PUNTAMIKA: Vladović 14, Palčić, Rašić 8, Runjić 6, Šarlija 8, Cvitković 5, Vručinić, Zelanto, Zovko, Manojlović, Gospić 10, Petani 3. TRENER: Hrvoje Vlašić

GORICA: Majcunić 4, Kalajžić 13, Mašić 5, Savić, Sokol, Pavlović 4, Mazalin 20, Uljarević 8, Baković 2, Kapusta. TRENER: Josip Sesar

Zadrani su dvokorakom zakoračili u polufinale doigravanja. Očekivano, planirano, ostvareno. Šibenčani su imali cilj držati se čim više u egalu, i možda vratiti seriju na Višnjik, ali taj plan se raspao već početkom treće četvrtine. Do tada su Narančasti bili ravnopravni, imali minus 3 na odmoru (37:40), i još se držali par minuta nastavka. Tada su gosti načinili seriju 15:0 i “zapalili” na +21 (41:62), ali uporni Šibenčani su pronašli način i energije za svoju seriju 12:2, i ulazak u zadnjih 10 minuta s prihvatljivih 53:64.

Ipak, sa samo trojicom raspoloženih igrača, na čiji pogon su najviše igrali ove sezone, Šibenka nije mogla ponovno ozbiljnije zaprijetiti. Na koncu +21 za goste koji su tako i peti puta u sezoni slavili protiv susjeda s Baldekina.

Trojac Miković, Širko, Freeman poslovično najučinkovitiji kod domaćih, ubacili su ukupno 49 od 65 šibenskih poena, dok kod Zadrana vrijedi istaknuti preciznog Justicea sa 20 poena, trice je gađao 6-7, te Mavru 15 poena + 7 asista, Carter je pak za 15 minuta imao šut 0-7!

Šibenka - Zadar 65:86 (22:26, 15:14, 16:24, 12:22)

ŠIBENIK - Dvorana Baldekin. Bez gledatelja. Suci: Jurčević, Kruljac, Mustapić.

ŠIBENKA: Freeman 15, Šarić 3, Gulin 2, Miković 21, Širko 13, Bašić 2, Solomun 5, Antić 2, Vlaić, Jurković 2. TRENER: Đenan Rahimić.

ZADAR: Justice 20, Palokaj, Bursać 12, Mavra 14, Onuaku 19, Carter, Jordano 6, Brala 2, Vuković 2, Junaković 9, Planinić 2, Kraljević. TRENER: Veljko Mršić.

26. travanj 2024 15:57