Damir Mulaomerovic.

RONALD GORSIC Cropix
HT PREMIJER LIGA

Furnir iznenadio na gostovanju kod Cedevite Junior i pobjedio s četiri koša razlike

Damira Mulaomerović još uvijek je bez Krunoslava Simona, čiji se povratak s nestrpljenjem očekuje
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 05. studeni 2022. 21:12

Cedevita J. - Furnir 63:67 (11:20, 17:13, 13:15, 22:19)

ZAGREB - Dvorana 2 Doma sportova. Gledatelja 150. Suci: Kruljac, Šverko, Đuraki.

CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 8k, 7s, 3a, Ciani 22k, 11s, Rašić 6k, 2s, 2a, Marčinković 9k, 3a, 3s, 5ukr, Serdarušić, Kučić 2k, 3s, 3a, Vrgoč 10k, 4a, 2s, Šabić 6k, 1a, 1s, Batinić, Bilić.

FURNIR: Hollingsworth 23k, 5s, 5a, 4il, Vidović 10k, 5s, 1a,, Bjelanović 2k, 3s, 4a,, Bošnjak 15k, 9s, 2a, 3il, Karahodžić 13k, 5s, 4b, Kalajžić 4k, 3s, 1a, Nazor, Savić 2s, Rađa, Paponja 2s.

U 7. kolu HT Premijer lige Furnir je prekinuo niz od četiri poraza za redom i slavio 67:63 u gostima kod Cedevite Junior. Hollingsworth je s 23 koša i 5 asistencija bio najraspoloženiji kod Furnira dok ga je pratio Bošnjak s 15 poena, ali njegovo je slobodno bacanje 4 sekunde prije kraja bilo od ključne važnosti. Ciani je pak predvodio Cedevitu Junior s 22 koša.

Nije se na početku naziralo kako bi ovo mogao biti stresan završetak za trupe Jeronima Šarina, obzirom da je Furnir dobro ušao u ovaj susret. Prva četvrtina bila je potpuno u njihovoj kontroli, nakon što se igralo „koš za koš“, momčad iz Dubrave je od šeste do treće minute napravila seriju 10-0. Iako se domaćin u nekoliko navrata približavao i pokušao ugroziti zaostatak od osam do deset poena, gostujući igrači bi se u narednih nekoliko napada ponovno „odlijepili“ na propisanu distancu i prvu četvrtinu završili su s devet koševa razlike. Na veliki odmor Furnir je otišla s 5 poena viška (28-33), nakon što su silovito krenuli u drugu četvrtinu i napravili plus 16, ujedno i najveću prednost prvog dijela. U nastavku kao da smo gledali copy-paste druge četvrtine u kojoj je trajala potjera. Cedevita je u posljednju dionicu ušla s deficitom od sedam poena. I bio je to itekako napet kraj u kojemu je momčad Damira Mulaomerovića došla na samo tri koša zaostatka nakon što je Ciani zabio 16 sekundi do kraja. Bošnjak je u idućem napadu pogodio jedno, ali vrijedno slobodno bacanje i omogućio Furniru slavlje.

26. travanj 2024 05:22