VOJKO BASIC
Zagrijavanje za Cibonu

Ivan Perasović odigrao najbolju utakmicu u dresu Splita, na Gripama lakoćom do slavlja uoči derbija

Košarkaši Splita pobijedili su Zabok sa 102-69 u utakmici 9. kola HT Premijer lige na Gripama
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 06. studeni 2020. 21:24

SPLIT - ZABOK 102:69 (29:15, 27:19, 20:16, 26:19)

SPLIT Dvorana KK Split. Bez gledatelja. Suci: Tomislav Hordov, Martin Vulić, Danijela Čanković.

SPLIT: Perković 6p, 6a, Rebić 10p, 4s, 4a, Gizdavčić 3p, 7a, Perasović 25p, 8s, 3a, Kedžo 4, Marčinković, Šarić 12p, 7s, Bajo 10p, 7a, Čampara 7, Vranković 5p, 8s, Luković 7, Mesiček 13p, 3a. Trener: Ivica Skelin.

ZABOK: Tuđen, Krajinović 2, Anzulović 8p, 3a, G. Marić 15p, 4s, Lež, P. Marić 5p, 4a, Primorac 10p, 10s, 3a, Lisica 18p, 4s, 3a, 4il, Jambrović 11p, 9s, 3a, 4il, Elčić. Trener: Ivan Tomas.

Ivan Perasović je odigrao najbolju utakmicu u dresu Splita, upravo na 75. klupski rođendan ovaj je 18-godišnjak bio razigran "do daske" i sigurno je ovakva njegova predstava razveselila sve u žutom taboru.

Perasović je samo u prvom poluvremenu zabio 18 poena (šut 7-9, trica 4-5) i najzaslužniji je za 56:34 nakon 20 minuta. U nastavku se sin legendarnog Velimira zaustavio na 25 koševa (šut 10-14), a malo je nedostajalo za double-double (8 skokova).

Ivica Skelin je od ove utakmice dobio uglavnom sve što je htio. Lagano zagrijavanje za derbi protiv Cibone u nedjelju u regionalnoj ligi, odmorio je sve iskusnije igrače (Pavle Marčinković nije ni ulazio u igru) i pružio priliku mlađima, a da pritom rezultat nije niti malo patio.

02. svibanj 2024 15:16