Goran Filipović

RONALD GORSIC/CROPIX
HT PREMIJER LIGA

Junak velike pobjede Hrvatske ponovno briljirao: 25 poena, 10 asistencija, fantastičan postotak šuta...

Goran Filipović je odigrao impresivnu utakmicu za Cedevitu Junior u HT Premijer ligi.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 06. ožujak 2022. 18:07

CEDEVITA JUNIOR - ADRIA OIL ŠKRLJEVO 86:78 (29:24, 24;17, 20:21, 13:16)

ZAGREB – Dom sportova. Suci: Peić, Perlić, Reić.

CEDEVITA JUNIOR: Ogrizović, Radović 11p, 5s, Kučić 2, Filipović 25p, 6s, 10a, 3il, Bundović 9p, 7s, Serdarušić, Miličević 13p, 3s, 3a, Šabić 3p, 3a, Bošnjak 2, Planinić 9p, 3s, Zanki, Batinić 12p, 3s. Trener: Damir Mulaomerović.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Stojanović, Jelenković 17p, 3s, 4a, 3il, Vucić 5p, 3a, Kostić, Barnjak 23p, 3s, 5a, 3ol, Rajčić 4p, 4s, Šajin 6p, 3a, Ćošić, Zovko 10, Vrgoč 13p, 4s, 3a, 3ol. Trener: Damir Rajković.

Šest dana nakon najbolje partije u karijeri, nakon što je bio prvo ime reprezentacije Hrvatske u pobjedi protiv Švedske u Norkkopingu, Goran Filipović je odigrao impresivnu utakmicu za Cedevitu Junior u HT Premijer ligi. Filipović je završio susret s “double-doubleom”, 25 koševa i deset asistencija, te je tome dodao šest skokova. Do 25 koševa je stigao uz šut 9-11, pritom je trice gađao fantastičnih 5-6. Očito je Splićanin u životnoj formi.

Cedevita Junior je za 15. pobjedu u 19 utakmica najveći dio posla obavila u prvom poluvremenu kad je izgradila dvoznamenkastu prednost. U nastavku je bez problema održavala razliku, tek pred kraj se malo zakuhalo. Na pogon Josipa Barnjaka gosti su došli na minus šest nešto više od dvije minute prije kraja. Imali su i dva napada nakon toga, Jelenković je upisao dva promašaja, a Filipović je potvrdio pobjedu domaćina.

Poredak: Split 17-4, Cedevita 16-4, Cibona 15-5, Zadar - 15-5, Gorica 13-9, Škreljo 10-11, Zabok 8-12, Alkar 7-15, Furnir 7-13, Osijek 6-15, Šibenka 6-16, Sonik Puntamika 5-16.

18. svibanj 2024 17:46