NIKSA STIPANICEV/CROPIX
VELIKA SENZACIJA

Kakvo iznenađenje na Baldekinu! Šibenčani Splitu zabili 111 poena i nanijeli im jedan od najtežih poraza

Da će ovo biti teška večer za ABA-ligaša bilo je poznato već na početku dvoboja.
Piše: Davor TrutinObjavljeno: 02. prosinac 2020. 20:40

Veliko iznenađenje na Baldekinu. Šibenka je pobijedila Splićane zabivši im pritom nevjerojatnih 111 poena! Narančasti su pomeli ABA ligaša s parketa, a trijumf je još vrjedniji jer su je izborili sa svega šestoricom seniorskih igrača! Naime, u ionako skraćenom rosteru nije bilo Gulina, Jurkovića i Andabake. No, to nije smetalo Rahimićev sastav da neviđenom borbom i šuterskom rapsodijom nanesu Žutima jedan od najtežih poraza uopće.

U 38.minuti Širko je zabio tricu za troznamenkasti koš (102), i za +19. A, da ovo neće biti dobra večer za Splićane naziralo se već nakon uvodnih 10 minuta. Šibenčani su im zabili 32 poena, a na odmoru gotovo 60 (57-43). Sve im je polazilo za rukom, naročito trice kojima su torpedirali poroznu ST-obranu.

Naročito je raspoložen bio kapetan Bašić sa 4, Šibenka ukupno 10 od 17. U 3.četvrtini domaćin je napravio još veću razliku, polaganjem Freemana u 30. bilo je najviših +22 (88:64). To je bilo više nego dostatno za posljednju četvrtinu i za veliku i posve zasluženo slavlje Šibenke. Šteta da ovu pobjedu nisu vidjeli navijači pa su umjesto Funcuta igrači na centru zapjevali onu navijačku „Ti jedini, ti najbolji, Šibeničeee“.

Sjajna je to najava za subotnji dolazak Zadra. Nažalost, opet na praznom Baldekinu.