KOŠARKA A-1 LIGA Neizvjesno do samog kraja: Cedevita se skoro poskliznula na Kvarneru

Piše: Mateo SučićObjavljeno: 15. studeni 2016. 14:56

KVARNER 2010 - CEDEVITA 78:85 (16:24, 25:24, 19:19, 18:18)

RIJEKA Dvorana Zamet. Gledatelja: 300. Suci: Kardum, Štrok i Mirilović.

KVARNER 2010: Barnjak 14, Veljačić 23 (4-4), Cvitković, Vucić 16 (2-2), Antunović 4, Kučan 6 (2-2), Brajdić 2, Kalpić 6, Gilbert 7 (1-1). TRENER: Marijan Mance.

CEDEVITA: Bajo, Bundović 18 (3-5), Musa 15 (5-5), Buljević 7 (1-1), Hopson 10 (1-2), Vučić 2, Rogić 7 (3-4), Dukan 12 (1-2), Ramljak 7, Miškić 7.

TRENER: Danijel Lutz.

OSOBNE POGREŠKE: Kvarner 2010 20, Cedevita 15

SLOBODNA BACANJA: Kvarner 2010 9-9 (100%), Cedevita 14-19 (74%)

ŠUT: Kvarner 2010 31-75 (41%), Cedevita 33-78 (42%)

TRI POENA: Kvarner 2010 7-20 (35%), Cedevita 5-15 (33%).

------------------------------------------------------------------------------

Senzacija se na kraju ipak nije dogodila iako ne bi bilo nezasluženo da je Kvarner 2010 ostvario pobjedu protiv Cedevite i kreirao jedno od najvećih iznenađenja A-1 lige. Prije svega zbog fanatične borbe mlade momčadi koju trener domaćina Marijan Mance ima na raspolaganju...

Kvarner 2010 skupo je prodao svoju kožu, a igrači Cedevite zaslužili “jezikovu juhu” svog trenera Danijela Lutza jer je utakmica lako mogla otići na stranu domaćina da je dvije minute prije kraja Dominic Gilbert pogodio otvorenu tricu za Kvarner kod +2 za Cedevitu. Ovako su kvalitetniji i iskusniji gosti iskoristili dužu klupu i na ulasku u zadnju minutu s dva uzastopna koša Duje Dukana rastjerali svaku primisao o senzaciji.

Krenulo je pomalo očekivano, Cedevita se prilično brzo odlijepila na početku utakmice i +13 (29:42) u 16. minuti nimalo nije sugeriralo da će pobjednik biti neizvjestan do zadnje minute. Ipak, na krilima kapetana Veljačića i mladog Barnjaka početkom drugog poluvremena Kvarner se počeo vraćati u utakmicu, u 27. minuti poveo 58:54 pa kao da se prestrašio senzacije koja je počela mirisati.

Svoje je učinila i kratka klupa domaćina, dok su Hopson i Musa na drugoj strani pokazali da su dvojac koji može raditi razliku. Kada je Gilbertu iscurila trica za vodstvo domaćina, Ramljak je s druge strane pogodio za +5 gostiju (75:80) pa Dukan s četiri koša zaključio priču.