Ilustracija

-/PHOTOALTO/PROFIMEDIA -/photoalto/profimedia
FAVBET PREMIJER LIGA

Košarkaši Škrljeva u posljednjoj minuti preoteli pobjedu Boscu i derbiju začelja, Cibona i Dinamo nastavili niz

Tricom Borne Katanovića Bosco je imao 87:81 i činilo se da je sve gotovo, ali nešto se pitalo i goste
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 11. studeni 2023. 20:56

BOSCO 88

DEPOLINK ŠKRLJEVO 91

(17:25, 18:17, 33:23, 20:26)

ZAGREB - SŠD Boško Božić Pepsi. Gledatelja 100. Suci: Vovk, Peić i Grubišić.

BOSCO: Bubalo, Jelenković 22p, 6s, 5a, 5il, Kos 6p, 3il, Tikveša, Ivanković 16p, 6s, 4il, Katanović 17p, 7s, Akrap 9, Krapić 14p, 6s, 3a, 4il, Raos 4, Petranović, Ćosić, Majdov.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Uljarević 14p, 7s, 10a, Taylor 3, Vigo 5, Rajčić 5, Gulin 2, Svoboda 12, Rajković, Šarić 23p, 5s, Ćošić, Stanojević 23p, 5s, 6a.

U derbiju začelja Favbet Premijer lige košarkaša vidjeli smo pravi vrtuljak u kojem je Bosco prvo poništio pa stvorio, onda i izgubio dvoznamenkastu prdnost.

Još impresivnija je činjenica da je Borna Katanović zabio tricu za 87:81 i s tim se rezultatom ušlo u posljednju minutu.

Da, dobro ste pročitali, u završnih 60 sekundi je Škrljevo serijom 10-0 (!) zatvorilo susret, dok je najveći junak među momcima s Kvarnera bio Noa Svoboda s tricom za 89:87 nakon čega je Toni Jelenković pogodio jedno od bacanja, Svoboda pak stavio oba te ukrao loptu Nikoli Ivankoviću za potvrdu pobjede.

DUBROVNIK 77

CIBONA 84

(19:18, 22:33, 17:17, 19:16)

DUBROVNIK - SD Gospino polje. Gledatelja 1200. Suci: Vulić, Terlević i Bralić.

DUBROVNIK: J. Vujičić 8, Popić, Klarić, Džajić, Dubelj 37p, 4s, 4a, Guštin, Vodopija 7p, 3il, F. Vujičić 11p, 4s, 3il, Levi 10p, 3s, 5a, 3ul, Miović, Lazić, Cvitković 4p, 4s.

CIBONA: Vuković 15p, 11s, 6a, Radovčić 16p, 4s, 6a, Perasović 16p, 5s, 3a, 3ul, Majcunić 18p, 4s, 4a, Pavković 6, Aranitović 13p, 5s, 3ul, Ferderber, Bandov, Krizmanić, Golemac.

Iako je Petar Dubelj u ugodnom ozračju lijepo ispunjene dvorane Gospino polje odigrao utakmicu karijere s 37 poena i sedam pogođenih trica iz 11 pokušaja, Cibona je s petoricom seniora odnijela pobjedu iz Dubrovnika. Prednost stvorenu u drugoj četvrtini Vukovi su održavali cijelo drugo poluvrijeme, držali domaćina na dovoljnoj udaljenosti te znali dovršiti posao nakon što je Dubelj doveo Dubrovčane na samo 69:73, četiri minute prije kraja. No, bliže od toga nisu došli.

DINAMO 86

DUBRAVA 72

(28:17, 18:24, 23:8, 17:23)

ZAGREB KC Dražen Petrović. Gledatelja:300. Suci: Jovović, Katić, Hartman.

DINAMO: Garafolić 5p, 5a, Vrgoč 7p, 6s, 3a, Vučić 18p, 13s, 4a, 2ukr, Kraljević 11p, 10s, Dugandžić 2p, 5a, Rukavina, Nakić-Vojnović, Majić 6, Pavlic, Mikšić 5p, 3a, Novačić 22p, Brzoja 10p, 8s.

DUBRAVA: Vragović 8p, 4a, Jurić 3, Vidović 8p, 6s, 7a, Ročak 23p, 6s, Kos, Kuzmanović 6, Rimac, Kalajžić 9, Karahodžić 5p, 3s, Paponja, Rajaofera 3a, Matić 10.

Nastavlja se pozitivna serija za izbornika Josipa Sesara i Dinamo, a ovoga su puta u 8. kolu FavBet Premijer lige na domaćem terenu svladali Dubravu rezultatom 86:72.

Dinamo je prvu četvrtinu zatvorio s 11 poena prednosti i činilo se da će u tom ritmu nastaviti, ali tada kombinacija promašenih šuteva i nekoliko izgubljenih lopti kulminirali su time da je trica Filipa Kalajžića donijela prednost Dubravi (34:33) pet minuta prije kraja druge četvrtine.

Ali to je do kraja ostao jedini trenutak u kojemu je sastav Jeronima Šarina imao prednost. Trica i zatim polaganje dečka rođenog u Dubravi Mislava Brzoje vratilo je prednost Dinamu koji je na koncu slavio. Tijekom deset minuta treće četvrtine košarkaši Dubrave ubacili su osam poena. Dinamo 23.

Nezaustavljiv je bio Ivan Vučić koji je upisao double-double učinak s 18 poena i 13 skokova, a isto tako i Filip Kraljević (11 poena, 10 skokova). Ivan Novačić bio je pak najefikasniji s 22 poena, a Dinamo je bio apsolutno dominantan u napadačkom skoku (21 do kraja utakmice).

Kod Dubravaša je Toni Ročak ubacio 23 poena.

03. svibanj 2024 14:42