TOM DUBRAVEC Cropix
PREMIJER LIGA

Košarkaši Splita u trećoj četvrtini prelomili dvoboj protiv Alkara i uhvatili priključak za vodećima

Double-double učinak u redovima pobjednika upisao je Lewis Sullivan
Piše: HinaObjavljeno: 13. veljača 2023. 21:04

U susretu 20. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše, Split je na domaćem parketu očekivano pobijedio Alkar 91-67 (21-22, 28-21, 19-13, 23-11).

Sinjani su se vrlo dobro držali gotovo tri četvrtine. Nakon prve su vodili 22-21, dok su na poluvremenu imali mali zaostatak od šest poena (43-49).

Određeni rezultatski kontakt Alkar je imao još tijekom treće dionice, dok je na prijelazu dvije posljednje četvrtine Split ipak prelomio ovaj dvoboj te sebi osigurao ipak lagodniju završnicu.

Prvi strijelac Splićana bio je Lewis Sullivan koji je ubacio 24 poena, a tome je dodao i 12 skokova. Mate Kalajžić je postigao 21 poen uz šest skokova i tri asistencije. Na drugoj strani kod Alkara je najbolji bio Lovre Bašić koji je dao 16 koševa, a upisao je i osam asistencija.

Na vrhu ljestvice su Cedevita Junior s omjerom 16-4 te Cibona sa 16-3. Kao i Cibona tako utakmicu manje imaju Zadar i Split koji su skupili po 15 pobjeda i četiri poraza. Šibenka je na 13-7, a Furnir na 11-9. Alkar je u donjem domu ljestvice te ima omjer 6-14. Iza Sinjana su DepoLink Škrljevo i Bosco s omjerom 5-15, dok je i dalje posljednja Gorica s tri pobjede i 16 poraza.

16. travanj 2024 04:48