Kruno Simon asistencijama izludio Bosco, Alkari nakon produžetka odnijeli bodove iz Velike Gorice

Odigrane su tri utakmice 13. kola Premijer lige košarkaša
Piše: Ante ŠakićObjavljeno: 07. siječanj 2023. 22:19

Cedevita - Bosco 97:92 (36:18, 25:12, 19:19, 17:13)

ZAGREB Dom sportova. Gledatelja: 200. Suci: Jurčević, Tomić, Bralić.

CEDEVITA: Ciani 22p, 8s, Mustapić 4p, 4s, 2s, Rašić 11p, 3s, 3a, Serdarušić 7p, 3s, Simon 4p, 4s, 13a, Batinić 7p, 3s, 5a Kučić 5a, Marčinković, Sabić 14p, 2s, 2a Topolović 11p, 5s, Vrgoč 12p, 6s, Zanki 5p, 3s.

BOSCO: Babić 11p, 7s, 4a, Jurić 14p, 3s, Krajnović 12p, 4s, Primorac 8p, 3s, 3a, Šljivarić 2p, 3s, 2a, Čović 6p, 5s, 3a, Katura, Kos 5p, 7s, 3a, Krapić 4p, Radulović.

Cedevita je očekivano slavila protiv Bosca rezultatom 97:62 i ovom pobjedom izjednačila se sa Zadrom na drugom mjestu Premijer lige iza Cibone. Već u prvoj četvrtini domaći su protiv "susjeda" napravili dovoljnu razliku da mogu opušteno u nastavak. Do poluvremena su još podigli prednost koja je iznosila čak 31 poen.

Drugih 20 minuta su igrači Bosca pružili bolji otpor opuštenim košarkašima Cedevite u čijim je redovima iskusni Kruno Simon zabilježio 13 asistencija, a Saša Ciani ubacio 22 poena.

Gorica - Alkar 93:101 (21:17, 16:20, 25:26, 27:26, 4:12)

VELIKA GORICA - GSD Velika Gorica. Gledatelja: 120. Suci: Hadžić, Stanković, Miletić.

GORICA: Batur 16p, 6s, 5a, Uljarević 16p, 5s, 2a, Mašić 18p, 7s, Cinac 13p, 10s, Jelenković 15p, 5a, Gunjina 4p, 4a, Nakić 2p, Majić 5p, 2a, 2s, Porobić, Perica, Ostrić, Miloloza

ALKAR: Bašić 19p, 7s, 15a, Jukić 18p, 5s, Polutak 26p, 9s, 3a, Lisica 15p, Tomašević 5p, 2s, Putnik 3p, 4s, Vučić 2p, 2a, Zukanović 2p, Rajačić, Vojedilov, Marić.

Uzbudljivu utakmicu odigrali su košarkaši Gorice i Alkara, a veliku pobjedu nakon produžetaka u dvoboju donjeg dijela tablice upisao je Alkar.

Uspjeli su gosti anulirati vodstvo Gorice u posljednje dvije minute i sjajnom blokadom Imrana Polutka okupljenima pružiti još pet minuta dvoboja.

Domaći košarkaši loše su ušli u nastavak i ostali bez poena sve do posljednje minute susreta. Junaci pobjede bili su sjajni Imrak Polutak s 26 poena i Lovre Bašić s double-double učinkom.

Zabok - Furnir 61:65 (13:17, 18:12, 24:21, 6:15)

ZABOK Gradska sportska dvorana Zabok. Gledatelja 100. Suci: Jovović, Reić i Barišić.

ZABOK: Buljević 12p, 6s, Tomas 13p, 7s, 6a, Perović 10p, 10s, Garrett 9p, 4s, Jacović 2p, Martinko, Stojanović, Tomić, Lukačić 4p, 3s, Črnjević 11p, 9s, Stipaničev, Antonić.

FURNIR: Hollingsworth 25p, 12s, 6a, Vidović 7p, 8s, 3a, Bošnjak 15p, 8s, Karahodžić 3p, Paponja 2p, 5s, 3a, Kuzmanović 2p, Jurić, Kalajžić 3p, Nazor, Savić 6p, 3s, Bjelanović 2p.

Zabok je u posljednju četvrtinu ušao s vodstvom 55:50, ali je ona u potpunosti pripala gostima. U 33. minuti raspoloženi Holingsworth je s linije slobodnih bacanja vratio stvari na početak (57:57), a u idućem napadu Bošnjak je iz kontre zakucao za novo vodstvo gostiju (57:59) na što je Kujundžić reagirao minutom odmora.

Minutu i deset sekundi prije kraja Perović pogađa za 61:61. Na drugoj strani Holingworth pogađa oba slobodna bacanja za 61:63. Samo 30 sekundi prije kraja utakmice Perović promašuje dvicu, a Lukačić radi prekršaj na Holingsworthu koji 13 sekundi prije kraja pogađa oba slobodna bacanja za konačnih 61:65 i zasluženu pobjedu gostiju.

Kod Zaboka najefikasniji je bio Luka Tomas koji je postigao 13 poena uz 7 skokova i 6 asistencija, a prvo ime susreta bio je Taveion Hollingsworth koji je postigao 25 poena uz 12 skokova i 6 asistencija.