Tramaine Isabell (prvi desno) snimljen na utakmici u Šibeniku u ožujku
 NIKSA STIPANICEV/CROPIX
DRAMA U FINIŠU

Kvalifikacije za elitno društvo: Isabell spašava premijerligaša iz Dubrave, Dinamo će napadati minus tri

Sjajni Amerikanac u redovima momčadi iz Dubrave samo je u prvom dijelu zabio 25 poena!
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 12. svibanj 2021. 20:16

Dinamo - Furnir 84:87 (18:30, 28:20, 17:22, 21:15)

ZAGREB - KC Dražen Petrović. Bez gledatelja. Suci: Peić, Kruljac i Rogić.

DINAMO: Jurič 20p, 4s, 3a, 3il, Radman 3, Garafolić 24p, 4s, 6a, 4ul, Maljić 8, Rezo, Nakić-Vojnović 10p, 5s, Macner, Torić, M. Majić 3s, Bušić, Vidović 8p, 4a, Delić 11p, 5s, 3il.

FURNIR: Prelec, Pandurić 12p, 5s, 4a, 6il, Vujić, Perić 2, Isabell 35p, 4a, Nazor, I. T. Majić 9p, 3s, Smolić 8p, 6s, Jerković 15p, 7s, Puou 6p, 5s, 5ul, Ljubičić.

---------------------------------------------

Zapravo jedina razlika u odnosu snaga između premijer i prvoligaša u srijedu je u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za HT Premijer ligu bio - Tramaine Isabell. I zato je Furnir došao do pobjede i +3 za subotnji uzvrat u Dubravi, koji će odlučiti o posljednjem sudioniku elitnog razreda hrvatske košarke sljedeće sezone.

Uvodnih 4:0 za Dinamo poništeno je serijom 15-0 u kojoj je Isabell ubacio osam poena, da bi do osme minute američki play bio na 17, a Furnir na +15. Domaćin je znakove života pokazao vezanim tricama Ivana Nakića-Vojnovića i Marka Juriča, koji je dodao još dva ubačaja za dva rano u drugoj četvrtini, stigle su i trice Nenada Delića te Ivana Radmana pa se Dinamo već u 14. minuti “dovukao” do 28:32. I na toj udaljenosti ostao do poluvremena bez obzira na Isabellovih 25...

Nastavilo se u sličnom ritmu i nakon odmora jer nakon što je Dinamo u završnici poništio dvoznamenkasti zaostatak, koji je novom serijom ubačaja donio momak iz Seattlea, posljednje dvije minutu donijele su dramu u kojoj su gosti mogli proći i lošije da je Mislav Majić na -2 pogodio potpuno otvoreni šut ili da Jurič nije izgubio loptu u posljednjem napadu. Ovako su u Dubravu ipak odnijeli minimalnu prednost...

26. travanj 2024 23:22