NIKSA STIPANICEV/CROPIX
HT PREMIJER LIGA

Ludnica na Baldekinu: Šibenka u zadnje dvije minute stigla 15 razlike, pa na kraju ipak izgubila utakmicu

Nevjerojatni preokreti i iznimno važna pobjeda gostiju u borbi za plasman u Ligu za prvaka
Piše: K.G.Objavljeno: 18. prosinac 2021. 22:01

Šibenka- Škrljevo 85:89 (14:17, 20:19, 13:15, 27:23, 11:15)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 200. Suci: Alfred Jovović, Leo Roglić, Hrvoje Muhvić.

Šibenka: Kujundžić (2), Arslanagić (5), Rebić (21), Živković, Gulin (2), Bašić (12), Solomun (5), Antić, Jambrović (13), Pleadin (11), Paić (14).

Škrljevo: Stojanović, Hortman, Jelenković (27), Vucić (11), Kostić (5), Bešić, Šajin (2), Zovko (3), Vrgoč (21), Slavica (20).

-------------------------------------------

Kakva 'luda' utakmica na Baldekinu. Škrljevo je dvije minute prije kraja imala plus 15 (68:53) i činilo se sigurnu pobjedu u rukama, jer Šibenka je veći dio utakmice izgledala veoma loše.

Međutim, završnicu su Narančasti odigrali kao u transu i dovukli utakmicu u produžetak. ponajviše zahvaljujući agilnom Brunu Rebiću. Prava drama odvijala se u zadnjim sekundama 'regularnog' dijela. Na 14 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene daleko najbolji igrač Škrljeva Toni Jelenković ubacio je samo jedno slobodno bacanje za (74:71), pa je Šibenka dobila prigodu za izjednačenje u zadnjem napadu.

Najprije je Paić iz kornera promašio šut za tri poena, ali su domaćini osvojili loptu i dobili novu prigodu iako su na semaforu ostale samo dvije sekunde. Ovaj put loptu je u kutu dobio kapetan Bašić i sa zvukom sirene ubacio tricu za dodatnih pet minuta.

U produžetku opet triler. Logično je bilo očekivati kako će psihološki moment biti na strani Šibenke koja se vratila iz mrtvih. Međutim, gosti su pokazali izniman karakter i mirnoću.

Ponovno je Šibenka lovila Škrljevo i stigla na minus jedan (83:84). U tim trenucima miran je s linije slobodnih bacanja bio Vrgoč. Domaćini su imali mogućnost tricom opet doći do izjednačenja, ali je Jambrović izgubio loptu. U penal završnici Škrljevo je bilo mirno i ostvarilo važnu pobjedu u izravnoj borbi za plasman u Ligu za prvaka.

25. travanj 2024 18:19