TOMISLAV KRISTO/CROPIX Cropix
HT PREMIJER LIGA

Novi hrvatski premijerligaš na samom startu svladao Split i pokazao da bi mogao biti ugodno iznenađenje

Posljednja utakmica 1. kola prvenstva Hrvatske donijela slavlje Cedevite Junior u Domu sportova
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 22. rujan 2021. 23:05

Cedevita Junior - Split 80:78 (20:25, 16:25, 26:22, 18:16)

Novi hrvatski premijerligaš je u posljednjoj utakmici 1. kola pobijedio jednog od naša tri regionalna ligaša. Cedevita Junior je u Domu sportova srušila Split, koji je nakon kvalifikacija za Ligu prvaka u Ateni nastavio s blijedim izdanjima na početku sezone. Dok je Cedevita, pogotovo njezini mladići Rok Radović i Matej Bošnjak, uz značajan doprinos Svena Smajlagića, Emira Šabića i Ivana Miličevića, pokazala da bi ove sezone mogla biti ugodno iznenađenje. Žuti su pak u Zagrebu igrali bez Roka Ukića, koji se skinuo u dres i zagrijavao, ali nakon samo tri dana treninga s momčadi nije ulazio u igru...

Vrlo rano se u ovoj utakmici dala naslutiti ideja Damira Mulaomerovića, koji je s petorkom Filipović, Šabić, Smajlagić, Radović i Bošnjak krenuo u otvoreni “run and gun” sa Splitom, koji je tijekom prve četvrtine imao puno problema u zaustavljanju tranzicije domaće momčadi. Otvorio je Bošnjak, nadovezali su se Šabić i Radović, onda i Smajlagić s pet vezanih poena i Cedevita Junior je povela 15:13, dok se na drugoj strani Nejc Barič dramatično mučio s organizacijom žutih napada. Međutim, nakon što je Bošnjak zaradio drugu osobnu pogrešku pa je Mulaomerović na “peticu” poslao Jacovića koji je više “tri” nego “četiri”, Subotić je odgovorio s kombinacijom Žganec - Jones čija je dobra suradnja donijela gostujućih 12-2 za prednost od osam poena (17:25) u devetoj minuti.

Novi “break”, ovaj put Cedevite, stigao je na prijelazu iz prve u drugu četvrtinu i nastavio se nakon što su na dvije gostujuće trice, Runjićevu i Perasovićevu, istovjetno odgovorili Miličević i Radović, da bi Filipović bacanjima i Bošnjak šutom iz kuta donijeli potpuni preokret (34:33), koji su Žuti poništili serijom 7-2 do poluvremena...

Nije to međutim označilo da ova utakmica domaćinu bježi iz ruke. Dapače. Vrlo tano u drugom poluvremenu je Cedevita došla u egal sa Splitom i već tada je bilo jasno da će se o pobjedniku u Dvojci odlučivati u samoj završnici. Iako je Srđan Subotić dobio neočekivanog junaka u Lovri Runjiću, koji je pogodio tri trice, Radović i Bošnjak su sve to poništavali, da bi se na dobru dionicu Svena Smajlagića tricom za 70:65 nadovezao Goran Filipović. Vratili su pak Perković i Žganec, no, onda je trice vezao Emir Šabić i na 200 sekundi do kraja su se gosti ponovo našli u zaostatku od pet poena. Ispostavilo se ključnom, dok se u splitskog tragičara pretvorio Toni Perković, koji je 36 sekundi prije kraja kod 80:77 za Cedevitu pogodio tek jedno od tri slobodna bacanja.

18. travanj 2024 04:37