Jure Pleadin

NIKSA STIPANICEV Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Savić promašio pobjedu, Šibenka okrenula minus 17 prije tri utakmice u regionalnoj ligi

Zabok je odlično otvorio utakmicu, ali su gosti došli do pobjede
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 30. siječanj 2024. 21:54

Zabok - Šibenka 70:72 (22:13, 22:22, 15:17, 11:20)

ZABOK Gradska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Vovk, Pavičić i Grubišić.

ZABOK: Neal 15p, 3s, 6a, 3ol, Cinac 12p, 12s, 6il, Tomić 2, Savić 15p, 6s, 4a, Rebić 8p, 5s, 4a, Sikirić 3p, 6s, Šustić, Antonić, Črnjevć 6p, 5s, Borovčak, Cvitanović 1, Buljević 8.

ŠIBENKA: Skorić 15p, 8s, Lukić 17p, 5s, 3a, 5il, Foreman 3p, 3a, Babić 12p, 7s, 6a, 3il, Perković 2p, 3s, Klarin 2p, 4a, Pleadin 21p, 6s, 3a, Howard 7s, Šarić, Škugor, Brajković.

Zabok je otvorio utakmicu sa 12:0, imao je u sedmoj minuti ogromnih 19:2, još u 23. minuti vodio je 54:40 i na kraju je domaćin - izgubio. Jure Pleadin je zabio osam poena za preokret Šibenčana u posljednjoj četvrtini. Međutim, nakon što je Luka Skorić na 71:70 i na osam sekundi do sirene pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 72:70, Zabok je imao minutu odmora Ivana Tomasa i nakon toga napad za produžetak ili pobjedu. Bruno Rebić je probio reket i izbacio dodavanje u desni korner gdje je čekao Emil Savić, koji je do tada šutirao za tri 4-5. Šesti šut za tri poena, šut koji bi značio pobjedu Zaboka, ostao je na obruču, a Šibenka je put Novog Sada, gdje je do nedjelje očekuju tri utakmice u ABA 2 ligi, krenula s pobjedom u Zagorju...

Poredak: Zadar 16-2, Split 16-2, Cibona 14-4, Diamo 11-7, Cedevita Junior 11-7, Dubrovnik 9-9, Šibenka 8-10, Zabok 8-11, Dubrava 6-12, Alkar 4-13, DepoLink Škrljevo 3-14, Bosco 1-16.

28. travanj 2024 03:40