NIKOLINA VUKOVIC STIPANICEV Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Šibenka na Baldekinu upisala sedmi uzastopni poraz i kompromotirala si šanse za doigravanje

Zadnja slamka spasa je propala kada je Pleadin promašio tricu za dolazak na ‘pola‘ koša
Piše: Davor TrutinObjavljeno: 06. travanj 2024. 21:23

Šibenka- Dubrava 62:68 (21:17,12:13,14:26,15:12)
ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 500. Suci: Martin Vulić, Roko Hordov, Josip Modrić.
Šibenka: Skorić 12, Luki? 11, Klarin, Pleadin 12, Howard 2, Foreman 13, Babić 5, Starovlah 5, Perković 2, Škugor, Brajković, Paić.
Dubrava: Vragović 12, Hudson 2, Jurić 2, Vidović 5, Rođak 17, Tišma, Andrija Matić 11, Karahodžić 4, Paponja, Rajaofera 6, Andrej Matić 9.

Još jedan bolan udarac primili su košarkaši Šibenke. Ovaj put zadala im ga je Dubrava na Baldekinu, za sedmi uzastopni poraz u Favbet Premijer ligi. Zagrepčani su produbili tešku krizu Narančastih koji već osam utakmica u prvenstvu Hrvatske ne znaju za pobjedu.

Novim neuspjehom momčad trenera Josipa Pandže uvelike je kompromitirala izglede za plasman u doigravanje. Pravi problemi za Šibenčane krenuli su u trećoj dionici susreta. ‘Dugom‘ dvicom Foremana Šibenka je povela (39:36) i stala. Gotovo pet minuta Narančasti su postili i bili bez ubačaja, sve do trice Skorića.

Jasno, gosti su to jako dobro iskoristili i napravili seriju (15:0) za prvo osjetnije vodstvo bio koje momčadi (39:51).Sedam minuta prije kraja činilo se kako Šibenka nema puno šansi za preokret jer je izgledala loše na parketu, a Dubrava imala prednost od +13 (62:49).

Međutim, Lukić i Foreman su s nekoliko dobrih poteza vratili Narančaste u život i vratili utakmicu u totalnu neizvjesnost (60: 62).
Ipak, Šibenka nije mogla do potpunog preokreta. Zadnja slamka spasa ispala je iz ruku domaćina kada je Pleadin promašio tricu za dolazak na samo ‘pola‘ koša, a Paić predao loptu u ruke gostima. Vragović je samo slobodnim bacanjima zapečatio sudbinu Narančastih u ovoj utakmici.

23. travanj 2024 11:34