Shannon Shorter

BOZIDAR VUKICEVIC/CROPIX Cropix
‘UTAKMICA SEZONE‘

Splićani se plasirali u četvrtfinale Kupa, briljirao Ukić, ali najviše se pljeskalo čovjeku s 15 skokova

Žuti su se nakon pobjede nad Igokeom obračunali s nezgodnim suparnikom iz Zadra.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 01. veljača 2022. 19:49

SPLIT – SONIK PUNTAMIKA 87:72 (19:21, 25:12, 21:20, 22:19)

SPLIT – Dvorana KK Split. Gledatelja 100. Suci: Radojković, Kardum, Jović.

SPLIT: Kedžo, Runjić 1p, 3s, Žganec 7p, 15s, 5a, 4ul, 3b, Ukić 24p, 4a, Vuko 5p, 3s, Čampara 8, Šiško 3, Bajo 6p, 4s, Kovačevič 7, Jones, Shorter 15p, 3s, 5a, Barič 11p, 6a. Trener: Srđan Subotić.

SONIK PUNTAMIKA: Jurić 2p, 3s, P. Marić 5p, 3a, 3il, Palčić 4p, 6s, 5a, Tomas 3, Šarlija 8p, 3s, 3a, 3il, G. Marić 2p, 3il, Zelanto, Ninčević, Pavin 8, Prskalo 17, Bašić, Vučić 23p, 4s. Trener: Stipe Kuliš.

Nakon velike pobjede nad Igokeom u ABA ligi, Split je igrao "najvažniju utakmicu u dosadašnjem dijelu sezone" protiv Sonik Puntamike u osmini finala hrvatskog kupa. Utakmica u kojoj nije smio pogriješiti i koju je valjalo dobiti bez previše stresa, što je na koncu Split obavio i plasirao se u četvrtfinale, gdje će dočekati Goricu.

Gosti iz Zadra su vodili cijelu prvu četvrtinu. Najprije je Ivan Vučić ubacio 11 od prvih 13 koševa Sonika, pa mu se pridružio Marko Prskalo s dvije trice, a Žuti su nekako bilo još usporeni, podizali su radnu temperaturu. Stvari su brzo sjele na svoje mjesto, serijom 14:2 za 32:23 u 15. minuti preuzeta je kontrola rezultata.

U toj seriji dvije trice je pogodio Sani Čampara, jednu dodao Nejc Barič. Na velikom odmoru je bilo plus 11 (44:33), na ulasku u posljednju četvrtinu sličan odnos (65:53) s tim da se počeo šuterski razigravati Roko Leni Ukić. Njega nije bilo protiv Igokee zbog ozljede, sada se vratio s 24 koša (šut 8-15, trice 5-11) za 28 minuta, na kraju je ostavio iza sebe i Vučića, koji je posljednje koševe ubacio u 31. minuti kad se Sonik približio na 65:58. Najviše se pljeskalo Karlu Žganecu zbog već poslovične borbenosti i čak 15 skokova, od toga sedam u napadu, ali i četiri ukradene lopte, pa tri blokade…

24. travanj 2024 00:49