VOJKO BASIC Cropix
LIGA ZA PRVAKA

Split na domaćem parketu pobijedio Cedevitu Junior, presudila treća dionica

Najbolji igrač pobjednika bio je Shannon Shorter s 22 poena, devet skokova i četiri asistencije
Piše: HINAObjavljeno: 29. travanj 2023. 21:13

U prvom susretu 9. kola Lige za prvaka košarkaškog prvenstva Hrvatske Split je na domaćem parketu pobijedio Cedevitu Junior 93-82 (22-21, 23-25, 32-24, 16-12).

Nakon posve izjednačenog prvog poluvremena, u kojem se ni jedna momčad nije mogla bitnije odvojiti, Splićani su prema pobjedi zakoračili u trećoj dionici koju su dobili s osam poena razlike. U zadnjoj četvrtini se igrala najtvrđa košarka, a Split je pritom sačuvao stečenu prednost.

Najbolji igrač Splita bio je Shannon Shorter s 22 poena, devet skokova i četiri asistencije. Dominik Mavra je dodao 18 koševa, a Mate Kalajžić 17 uz po četiri skoka i asistencije.

U gostujućem sastavu najbolji je bio Krunoslav Simon koji je ubacio 29 poena, a tome je dodao po četiri skoka i dodavanja.

Na vrhu ljestvice je Cibona koja uz utakmicu manje ima omjer 25-5. Split je na omjeru 25-6, dok Zadar ima 24-6. Četvrta je Cedevita Junior s omjerom 21-10, dok su Furnir i Šibenka na 13 pobjeda i 17 poraza.

U Ligi za ostanak ove subote Alkar je na domaćem parketu upisao uvjerljivu 114-87 (31-22, 26-19, 27-28, 30-18) pobjedu protiv Zaboka, dok je Dinamo-Zagreb kao gost bio bolji od Bosca 87-74 (32-22, 28-17, 9-19, 18-16).

Na ljestvici Lige za ostanak vodi Dinamo-Zagreb s omjerom 14-17. Slijedi Bosco s 12-19 i DepoLink Škrljevo s 10-20. Gorica je na omjeru 9-21, dok devet pobjeda i 22 poraza imaju Alkar i Zabok.

18. travanj 2024 08:50