RANKO SUVAR/CROPIX Cropix
MALI DERBI U VELIKOJ GORICI

Split slavio na gostovanju kod Cedevite Juniror, Cibona i Zadar uvjerljivi u Gorici i Zaboku

Košarkaši Cibone na gostovanju u Turopolju upisali petu pobjedu zaredom u HT Premijer ligi za prvaka
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 13. travanj 2022. 22:06

GORICA- CIBONA 70:85 (16:18, 21:17, 17:28, 16:22)

VELIKA GORICA - Gradska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Hordov, Mustapić i Roglić.

GORICA: Uljarević 16p, 3s, 3a, 3il, Tomas 5p, 4s, Kalajžić 15p, 5a, 4il, Batur 2p, 3s, Mašić, Perica, Cinac 12p, 4s, Majić 3p, 3s, Miloloža 2, Sokol 1, Baković 6p, 6s, Kapusta 8p, 3a.

CIBONA: Popić 2, Prkačin 12p, 6s, Gegić 11p, 3s, 5a, Vildoza 1p, 3il, Majcunić, Novačić 4s, Gnjidić 11p, 3s, 6a, Branković 12, Drežnjak 10p, 10a, Krajnović 3il, Reuvers 8p, 7s, 3il, Nakić 18p, 4s.

ZABOK - ZADAR 87:105 (21:32, 22:23, 21:25, 23:25)

ZABOK - Gradska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Jovović, Hartman i Muhvić.

ZABOK: Martinko, Levanić-Kutni 6, Lu. Buljević 24p, 3a, Brocić 5p, 8a, Vručinić 2p, 7a, 3ul, 3il, Črnjević 3, Budimir 7, Lo. Buljević 20p, 4s, Borovčak, Ćutuk 7, Antonić, Jacović 13p, 7s, 3a.

ZADAR: Carter 12p, 3s, Marčinković 16p, 5s, Paponja 1, Jordano 9, Brala 10p, 6s, 4a, Bursać 6, Buljan 6p, 3a, Drežnjak 11p, 5s, Mavra 22p, 3s, 10a, 4il, Thompson 12.

CEDEVITA JUNIOR – SPLIT 64:86 (12:30, 21:24, 12:12, 19:20)

ZAGREB – Dom sportova. Suci: Hadžić, Kruljac, Rogić.

CEDEVITA JUNIOR: Ogrizović 4, Radović 14p, 3s, 3a, Kučić 7, Filipović 6p, 3s, 7a, Bundović 5p, 4s, Serdarušić, Miličević, Šabić, Bošnjak 4, Planinić 11p, 4s, Vučić 3, Batinić 10p, 6s. Trener. Damir Mulaomerović.

SPLIT: Perković 15, Kedžo, Runjić 11p, 4s, Žganec 12p, 5s, 3a, Ukić 5p, 5a, Čampara 14p, 3a, Jukić 6p, 4s, Bajo 10p, 8s, Kovačevič 6, Jones 3p, 5s, 4il, Shorter 4p, 5s, 3a. Trener: Srđan Subotić.

Ovaj put nisu morali okrenuti 20 razlike kao protiv Splita te dvije Cedevite - one zagrebačke sa sufiksom Junior i ljubljanske koja je prefiks Olimpiji - prošlog tjedna, ali Cibona je i u Velikoj Gorici opet nudila potpuno drukčiju sliku u dva poluvremena. U prvom su Mate Kalajžić i Karlo Uljarević držali domaćina blizu, čak i u minimalnom vodstvu kroz drugu četvrtinu, uz najvećih pet razlike u tri navrata, i prije no štoje Toni Nakić tricom postavio -2 iz perspektive Cibone nakon 20 minuta košarke u goričkoj Gradskoj dvorani.

Na pet razlike (46:41) su domaći bili i u 24. minuti nakon ubačaja svog najboljeg igrača i prvog asistenta lige, Borne Kapuste, nešto kasnije je Karlo Uljarević pogodio tricu za 49:46, koju je vratio Nakić i od tog trenutka je na parketu postojala samo jedna momčad. Cibona. Lovro Gnjidić davao je ritam igri Vukova, sjajan je bio Mateo Drežnjak, koji je utakmicu zaključio double-double učinkom od 10 poena i 10 asistencija, razigrao se Roko Prkačin, nadovezali Nathan Reuvers i Amar Gegić za pomalo nevjerojatnu seriju 29-5 s kojom je Cibona sedam i pol minuta prije kraja povela 75:54 te potpuno slomila protivnika.

Cibona je Ligu za prvaka otvorila teškim porazom u Zadru koji je poprilično zakoplicirao borbu za "jedinicu" prije doigravanja, ali momčad Gašpera Okorna se oporavila, pobjeda protiv Gorice peta je zaredom u PH, Vukovi ponovo pronalaze prije nekoliko tjedana izgubljenu kemiju... (tod)

Iako se prije puta u Zabok Justin Carter oglasio dramatičnom objavom na twitteru o tome kako "voli gradi klub, ali ne može igrati besplatno", iako je Zadar na utakmicu 6. kola Lige za prvaka došao bez Martina Junakovića te dalje sa Srđanom Helbichom, koji na klupi mijenja Vladu Anzulovića, prvak je u konačnici imao mirnu večer u Zagorju. A da će tako biti svima je bilo jasno već nakon prve četvrtine u kojoj je Zadar ubacio 32 poena, usmjerio se prema "stotki" koju je na kraju i probio pa ni braća Buljević, Lukša i Lovro s kombinirana 44 poena nisu uspjela stvoriti probleme Helbichovoj momčadi čijom je igrom sjajno dirigirao Dominik Mavra.

Pobjeda u Zaboku bila je deveta zaredom u PH za Zadar, koji ima 6:0 u Ligi za prvaka te je prilično izvjesno da će u obranu naslova u doigravanje ući s "jedinicom"... (tod)

Šteta za Split što nije ranije pronašao formulu za Cedevitu Junior, na primjer, u polufinalu Kupa Krešimira Ćosića, jer nakon toga su Žuti dvaput u Ligi za prvaka sredili momčad Damira Mulaomerovića bez ikakvih problema. Ova je utakmica riješena već u prvoj četvrtini, dvadesetak koševa razlike Split je nakon toga održavao u laganom tempu, rutinski. Pobjeda, koja u poretku neće značiti puno, ali pokazuje da Split uz dobro doziranje u sljedećih dvadesetak dana može napraviti štetu u doigravanju. (db)

24. travanj 2024 17:34