TOM DUBRAVEC Cropix
HT PREMIJER LIGA

Split u odgođenoj utakmici na Gripama stigao do pobjede protiv Gorice, Tišma i Runjić prevodili domaćine

Split je već nakon prve četvrtine imao 17 razlike (28-11), do poluvremena je prednost iznosila +31
Piše: HinaObjavljeno: 16. veljača 2023. 21:46

U odgođenom susretu 18. kola HT Premijer lige Split je na Gripama pobijedio Goricu sa 110-64 upisavši 16. pobjedu sezone, dok je Gorica doživjela već 17. poraz.

Momčad trenera Srđana Subotića je "fenjeraša" Goricu dočekala sa serijom od šest uzastopnih pobjeda u hrvatskom prvenstvu i ABA ligi i nije dozvolila nikakvo iznenađenje.

Novim slavljem Split je došao na skor 16-4 i bori se za ‘jedinicu‘ sa Cedevitom Junior koja ima isti omjer pobjeda i poraza, dok je posljednja Gorica na omjeru 3-17.

Split je već nakon prve četvrtine imao 17 razlike (28-11), do poluvremena je prednost iznosila + 31 (54-23), a u drugom poluvremenu je narasla na konačnih 46 razlike.

Domaći sastav su do pobjede predvodili Boris Tišma sa 20 poena i sedam skokova, Lovre Runjić sa 17 poena, te Jerod Shannon Shorter sa 14 poena. Kod Gorice najefikasniji su bili Dino Cinac sa 17 i Karlo Uljarević sa 12 poena.

Na ljestvici vode Cedevita i Split sa po 36 bodova, Cibona ima 35, Zadar 34, a zatim slijede Šibenka sa 33 i Furnir sa 31bodom. Gorica je na začelju sa 23 boda.

02. svibanj 2024 02:12