TOM DUBRAVEC/ CROPIX Cropix
ŽUTI LAKO

Split uvjerljivom pobjedom osigurao drugo mjesto uoči doigravanja, Perković zabio sedam trica

Derbi se pak takvim mogao zvati tek prvih 15 minuta u kojima je upisano pet izjednačenja
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 04. svibanj 2021. 18:49

Gorica - Split 61:89 (17:17, 15:22, 12:23, 17:27)

VELIKA GORICA - Gradska dvorana. Gledatelja 20. Suci: Vovk, Kardum i Kruljac.

GORICA: I. Majcunić 8p, 3s, Kalajžić 6p, 8a, 3ul, Mašić 2, Savić 3, Sokol, Pavlović 11, Mazalin 12p, 7s, Uljarević, H. Majcunić, Baković 6p, 5s, Kapusta 13p, 3s, 3a.

SPLIT: Đoković 3p, 5a, Perković 23p, 5s, 4a, Gizdavčić 3, Perasović 11p, 5s, 4il, Šarić 2, Bajo 2, Čampara 5p, 3s, 3a, Babić 9p, 8s, Vranković 9p, 4s, 6il, Luković 11p, 5s, 3a, Marić 3p, 10s, 3a, Mesiček 8p, 5s, 6a, 3il.

Da bi se kompletirao kostur doigravanja za košarkaškog prvaka Hrvatske, zbog koronavirusa odgođenu utakmicu moraju u petak odigrati još Sonik Puntamika i Šibenka, no, u utorak u velikoj Gorici je odlučen poredak od drugog do četvrtog mjesta u HT Premijer ligi. "Dvicu" je pobjedom u okršaju momčadi iza kojih su nedavne samoizolacije odnio Split, s tim da je Gorica u igri bila tek do sredine druge četvrtine.

Bez Ivana Batura (prednji križni ligamenti) i Kreše Ljubičića (rame), koji su izgubljeni do kraja sezone, momčad Josipa Sesara se nije mogla ozbiljnije suprostaviti također nekompletnim gostima, no, Mile Karakaš ima sasvim dovoljno kvalitetnih opcija i kad nema Roka Ukića, Pavla Marčinkovića i Matea Kedže kao što je to bio slučaj u ovoj utakmici.

Derbi se pak takvim mogao zvati tek prvih 15 minuta u kojima je upisano pet izjednačenja i čak deset promjena u vodstvu, no, nakon što je Ozren Pavlović pogodio tricu za vodstvo Gorice 22:17, Marko Luković poveo je goste u seriju 18-5, da bi u trećoj četvrtini Žuti pogodili šest trica i time riješili pitanje pobjednika.

Izuzetno šuterski raspoložen je u Velikoj gorici bio Toni Perković, koji je pogodio sedam od 17 splitskih trica, s tim da ih je ispucao tek 10 za brutalnu učinkovitost od 70 posto. Usporedbe radi, kompletna momčad Gorice pogodila je također sedam trica iz - 36 pokušaja...

POREDAK: Zadar 29-4, Split, Cibona 26-7, Gorica 24-9, AO Škrljevo 18-15, Sonik Puntamika 17-15, Zabok 15-18, Šibenka 13-19, Vrijednosnice Osijek 10-23, Alkar 9-24, Furnir 7-26, Hermes Analitica 3-30.

26. travanj 2024 18:37