SASA BURIC Cropix
LIGA ZA PRVAKA

Teško izborena pobjeda Splita, Ukić s tri vezane trice pokrenuo veliku seriju 19-2

Kad se činilo da je na pomolu još jedna senzacija u režiji Furnira, ukazao se kapetan Splita
Piše: HinaObjavljeno: 24. ožujak 2023. 21:11

Košarkaši Splita pobijedili su na gostovanju u zagrebačkoj Dubravi domaći Furnir sa 88-80 (23-24, 15-18, 22-24, 28-14) u prvoj utakmici 2. kola Lige za prvaka.

Splićani su bolje otvorili dvoboj i već u prvoj četvrtini došli do 11 koševa prednosti (18-7), ali su se domaći oporavili već do kraja tog dijela utakmice i završili ga s minimalnom prednošću (24-23).

Mlada momčad pod vodstvom Jeronima Šarina je od tog trenutka veći dio dvoboja provela u vodstvu koje je na 5:41 minuta prije kraja utakmice doseglo najvećih 11 poena razlike (76-65). Kad se činilo da je na pomolu još jedna senzacija u režiji Furnira i velika pobjeda kojom bi proslavili povratak u svoju dvoranu nakon tri i pol mjeseca života "u podstanarstvu", ukazao se Roko-Leni Ukić i kreirao veliki preokret.

Najiskusniji igrač Splita je pogodio tri trice zaredom, dodao i jedno polaganje i pokrenuo seriju gostiju 19-2, kojom su 25 sekundi prije kraja došli do vodstva 84-78 koje su još i povećali do kraja utakmice te osvojili vrijedna dva boda za skok na vodeću poziciju na ljestvici.

Ukić je u završnih pet minuta postigao 11 od svojih 16 koševa, a strijelce Splita je sa 18 poena predvodio Tyrell Nelson. Mate Kalajžić je postigao 17 koševa, a Dominik Mavra 14 uz 10 asistencija.

Za Furnir su po 14 koševa postigli Matej Bošnjak i Filip Paponja, a po 11 poena su ubacili Mateo Vidović i Mihael Kos. No, domaće je u završnici utakmice izdao šut, kad su u završnih pet i pol minuta postigli svega četiri koša, a primili čak 23.