Tomislav Cvitković, Hrvoje Garafolić, Ivan Majcunić

VANESA PANDZIC Cropix
PRVENSTVO HRVATSKE

Utakmica pod Tornjem o kojoj će se pričati! Dinamo u infarktnoj završnici svladao Cibonu

Vukovi su se vratili u igru nakon što su gubili pune dvije četvrtine, ali do trijumfa nisu mogli
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 15. siječanj 2023. 20:11

DINAMO – CIBONA 77:71 (16:15,24:16, 13:17,24:23)

ZAGREB - KC Dražen Petrović. Gledatelja: 1000. Suci: Radojković, Tomić, Mirčeta.

DINAMO: Garafolić 15p, 10s, 3a, 7il, Anzulović 6p, 2s, 2a, Novačić 16p, 7s, Cvitković 4p, 2s, Cvitanović 3a,Vručinić 5p, 2a, Ušić 10p, Majić, Vučić 7p, 8s, 3a, Dugandžić 6p, 3a, Malekinušić, Markota 8p, 3s.

CIBONA: Vuković 4p, Radovčić 10p, 8s, 6a, Mesiček 4p, 3a, Perasović, Smajlagić, Majcunić 13p, Mazalin 11p, 3a, Aranitović, Baković 3p, 4s, Kapusta 13p, 8a, 4s, Ljubičić 9p, 3a, Bundović 4p.

Čudesnu utakmicu u 15. kolu HT Premijer lige odigrali su pod tornjem Dinamo i Cibona u atmosferi o kojoj će se još dugo pričati. Sve najave kako će ovo biti utakmica popraćena glasnom podrškom s tribina i da se radi o jednom pravom košarkaškom derbiju, ovaj je susret opravdao. Dinamo je u posljednjoj minuti preokrenuo vodstvo Cibone iako su i sami imali vodstvo duž druge i treće četvrtine i na kraju slavio 77:71. Kapetan Garafolić koji je utakmicu završio s 15 poena i 10 skokova, odradio je svoj posao, kapetanski. Zabio dvicu za 71:69 trideset sekundi prije kraja, slobodno bacanje i doveo veliku radost svojoj ekipi, ali i okupljenih tisućinjak navijača. Kod Cibosa je najraspoloženiji bio Kapusta s 13 poena i osam asistencija. Pravi košarkaški praznik. Koliko pobjeda znači dokazao je Ušić koji je nakon utakmice otrčao u zagrljaj Boysima na žuti sektor.

DAMIR KRAJAC Cropix

Već je prva četvrtina davala naznake da će se ova utakmica odlučiti u posljednjim sekundama. Cibosi nisu djelovali umorno od utakmice protiv Studentskog Centra u ABA ligi u kojoj su nakon produžetaka poraženi (98:89). Sve do treće minute druge četvrtine igralo se koš za košem, a onda je Dinamo napravio prvo veće odvajanje od devet poena, a s tom je prednošću momčad Marija Štirjana otišla na odmor. Odlično je u nastavak susreta ušao Dugandžić koji je zaredao dvije trice, ali onda je već nakon tri minute morao napustiti igru. Nezgodno je pao u skoku i izašao s velikim bolom u ramenu. Uspavali su se tada Dinamovci koji su samo nizali greške u napadu, a krv je namirisala Cibona koja je preko raspoloženog Radovčića s 12 koševa došla na samo dva poena zaostatka. Punih sedam minuta ‘‘modri‘‘ nisu zabili koš, a onda su se ponovno aktivirali i u posljednju dionicu otišli s plus pet. Igrači Josipa Sesara po prvi put su nakon prve četvrtine došli u vodstvo 55:53 nakon što je Majcunić zabio tricu i realizirao slobodno bacanje. Dinamo se vratio i na kraju trijumfirao u ovom susretu.

GORICA - BOSCO 67:73 (27:12, 15:22, 6:21, 19:18)

VELIKA GORICA Gradska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Jurčević, Mjeda i Modrić.

GORICA: Uljarević 8p, 4s, 7a, 5il, Jelenković 8, Perica, Mašić 10p, 5s, 3ol, 4il, Oštrić, Batur 9p, 8s, 6a, 4il, Majić 13p, 4s, 3a, Nakić-Vojnović 10p, 8s, Miloloža, Sokol 3, Porobić 2p, 4s, Gunjina 4p, 3s.

BOSCO: Kos, Krajnović 23, Matić 9p, 3s, 3a, Šljivarić, P. Babić 12p, 3s, Radulović 2, Primorac 2p, 7s, 3a, 6il, L. Babić 7s, 3il, Čović, Jurič 15p, 9s, 5a, 4il, Krapić 10p, 3s.

Bosco je u tjednu iza nas napravio velik korak ka ostanku u društvu najboljih. Momčad Ivana Tomasa u srijedu je svladala nakon produžetka Dinamo, a u nedjelju je u derbiju začelja Bosco odnio pun plijen iz Velike Gorice. Svladao je Bosco Goricu sa 73:67 i to nakon što je u drugoj četvrtini domaćin imao 37:22. No, u trećem kvartalu Bosco je stisnuo u obrani, Gorica je ubacila samo šest poena, tu je gost okrenuo utakmicu na krilima 23 poena Luke Krajnovića i svestranosti Marka Juriča upisao vrijednu, petu pobjedu u sezoni. Gorica je ostala na dnu, sa samo dvije pobjede nakon 15 kola...

Poredak: Zadar 11-2, Cibona 11-3, Split 11-3, Cedevita Junior 11-4, Šibenka 11-4, Furnir 8-7, Dinamo 7-8, Bosco 5-10, Alkar 4-11, Zabok 4-11, Škrljevo 3-12, Gorica 2-13.

24. travanj 2024 12:27