Filip Kraljević, Toni Perković, Luis Markel Sullivan, Stipe Dugandžić

ZELJKO PUHOVSKI Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Uvjerljiva pobjeda Splita protiv Dinama, gosti na pogon Shortera i Perkovića prelomili utakmicu

Utakmica je završila rezultatom 66:82 za goste iz Splita
Piše: F. MaršićObjavljeno: 07. siječanj 2024. 19:08

DINAMO - SPLIT 66:82 (14:17, 15:28, 17:18, 20:19)

ZAGREB - KC Dražen Petrović. Gledatelja 700. Suci: Hadžić, Stanković i Perlić.

DINAMO: Garafolić 7p, 6il, Rukavina, Nakić-Vojnović 2, Majić 3, Mikšić 9p, 4s, 6a, Novačić 7p, 3s, Brzoja 19p, 3a, Vrgoč, Vučić 9p, 7s, 3il, Kraljević 10p, 6s, 3il, Dugandžić 4s, 7a, 3il.

SPLIT: Funderburk 6, Perković 16p, 6s, 5il, Shorter 20, Sullivan 9p, 5s, Kalajžić 4p, 3s, 3a, Tišma 3p, 7s, Runjić 9, Klepo 2, Vuko 9p, 5s, 3a, Perkušić 2p, 5s, Dubravčić 2, Pavin.

Nakon vezanih pobjeda u ABA ligi, košarkaši Splita slavili su i u Zagrebu protiv Dinama u 15. kolu Favbet Premijer lige.

Dok Slaven Rimac nije mogao računati na Krešimira Ljubičića koji je već neko vrijeme izvan parketa i Vitu Kučića koji do ožujka nema pravo nastupa u domaćim natjecanjima, Dinamo je s klupe vodio Stipe Ćubrić jer je izbornika Josipa Sesara spriječila viroza.

Split je užasno ušao u utakmicu i u prve tri minute postigao samo jedan poen Funderburka s crte slobodnih bacanja, dok je Dinamo poveo sa šest razlike. Žuti su do kraja četvrtine podigli obranu i nakon prvih 10 minuta bili u prednosti. Druga dionica donijela je odvajanje gostiju prvenstveno na pogon Shannona Shortera koji je u 15 minuta postigao 13 poena. Nakon što se Shorteru priključio i Perković, koji je na poluvremenu imao 11 poena, prednost je otišla na plus 16 nakon prvih 20 minuta.

Nastavak je protekao u splitskoj kontroli, iako je Dinamo uspostavio ravnotežu na parketu. Do kraja je Rimac stigao i odmoriti najvažnije igrače, priliku su dobili i oni najmlađi, Klepo i Dubravčić. Split se okreće utakmici u petak protiv Cedevite Olimpije u ABA ligi, dok Dinamo u sljedećem kolu Favbet Premijer lige igra s Cedevitom Junior.

Favbet logo

PR

Slavile Cedevita i Dubrava

Cedevita Junior je na gostovanju porazila Dubrovnik sa 79-73.

Kao i protiv Splita, zatim Dinama i Cibone, košarkaši Dubrovnika su bili blizu slavlja i protiv Cedevite Junior, ali opet nisu uspjeli.

Domaćin je u trećoj četvrtini u dva navrata imao osam razlike (53-45, 57-49), međutim gosti su uzvratili serijom 13-1 i zadnju četvrtinu dočekali sa četiri koša viška (62-58). U završnici utakmice Dubrovnik je stigao na koš zaostatka (73-74), no više od toga nije išlo. Cedevita je završnom serijom 5-0 odlučila utakmicu.

Goste su do pobjede vukli Martin Jelić sa 17 koševa i Josip Batinić sa 15 koševa, kod domaćina najefikasniji su bili Filip Vujičić sa 18 i Markese Javon Levi sa 16 koševa i 12 skokova.

Dubrava je došla do bodova pobjedom 78-65 protiv Bosca. Presudila je posljednja četvrtfina koju je domaći sastav dobio sa 24-14.

Kod Dubrave su se najviše istaknuli Toni Ročak sa 18 koševa i 12 skokova, te Karlo Vragović sa 15 koševa i šest asistencija. Bosco su predvodili Ante Krapić sa 20 i Marat Kos sa 17 koševa.

Na vrhu ljestvice je Zadar sa 14 pobjeda i jednim porazom, Split je na 13-2, Cibona je treća (12-2), a Dinamo drži četvrto mjesto sa skorom (10-5). Slijede Cedevita (9-5), Dubrovnik (7-8), Dubrava (6-9), Zabok (5-9), Šibenka (5-9), Alkar (4-11), te Škrljkevo (2-12) i Bosco (1-14). (Hina)

06. svibanj 2024 22:30