Roko Prkačin s loptom
 LUKA GERLANC/CROPIX
HT PREMIJER LIGA

Važno Cibonino slavlje u Gorici, presudila treća četvrtina, ‘double double‘ sjajnog Roka Prkačina

Zbog obaveza trenera Cibone Jovanovića u reprezentaciji Srbije susret je odigran dan ranije
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 13. veljača 2021. 16:43

U uvertiri finala Kupa Krešimira Ćosića između Splita i Zadra, odigrana je derbi utakmica 15. kola prvenstva Hrvatske u kojoj je Cibona svladala Goricu sa 94:90 u gostima i tako stekla bitnu prednost u borbi za što bolju poziciju uoči doigravanja. Naime, Cibona (15-3) ima dvije pobjede manje od Zadra (17-3) na 1. mjestu, ali i dvije utakmice manje, dok je Gorica upisala jedan poraz više (16-4).

Utakmica je, inače, planirana za nedjelju, no zbog obaveza Vladimira Jovanovića u reprezentaciji Srbije, izašlo se ususret Ciboni i njenom treneru. Na račun odličnog otvaranja Prkačina, Vukovi su vodili 17:11 u 8. minuti, a osam minuta kasnije trećom tricom Uljarevića domaćin je okrenuo rezultat u svoju korist (39:34). Nakon prvog dijela bilo je 44:47 (Mazalin 12, Uljarević 11/Reynolds i Prkačin po 11), a onda je Cibona kroz treću dionicu krenula u odvajanje...

Još je Gorica jednom nakratko vodila (52:51), e da bi Bilinovac tricom zatvorio seriju od osam koševa za 58:69 u 29. minuti. Od toga trenutka uzalud je Gorica pokušavala smanjiti razliku, Cibona je imala odgovor na sve držeći suparnika na pristojnoj distanci. Doduše, kad je Ljubičić realizirao 2+1 za 78:84 nešto manje od tri minute prije kraja, Gorica je imala napad, ali pokušaj Uljarevića za tri poena (inače je šutirao tricu 5-10) nije prošao. Na kraju je Kalajžić samo popravio rezultatsku kozmetiku, prodorom i dodatnim bacanjem.