Talib Zanna, Mislav Brzoja

DAMIR KRAJAC Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Veliko slavlje Cedevite protiv Cibone, Zadar i Split na plus 31

Mislav Brzoja je odigrao velik meč, a sve je garnirao tricom iz kuta za 74:68 na minutu do kraja
Piše: Tvrtko Puljić, Frane MaršićObjavljeno: 04. listopad 2024. 23:24

Cibona - Cedevita Junior 68:75 (16:19, 19:18, 20:18, 13:20)

ZAGREB Dvorana Dražena Petrovića. Gledatelja 354. Suci: Jurčević, Roglić i Copić.

CIBONA: Ročak 16p, 12s, 3ol, Radovčić 20p, 4s, 3il, Majcunić, Jok 2, Zanna 10p, 12s, 5il, Vuković 4p, 4s, Skorić, Barber 11p, 3s, 5il, Bart, Pavković, Katanović 5p, 3a.

CEDEVITA JUNIOR: Eaddy 14p, 4s, 5a, 4il, Rašić 3p, 3ol, Sobin 8p, 8s, Brzoja 18p, 11s, 5a, 3il, Buljan 8p, 6s, Karačić 7p, 3ol, Jelić 8, Šare, Krajnović 9p, 3a, Mršić, Subašić, Anzulović.

Cedevita Junior je odnijela pun plijen pod Tornjem i učinila je to posve zasluženo, jer Vukovi su ponovno, kao i protiv Zadra, ali i kontra Dubrovnika, ponudili blijedo izdanje. Čak je ostao dojam nakon prve četiri utakmice sezone kako je pobjeda nad Studentskim centrom stigla zbog očajnog protivnika, koji se manje spremao za utakmicu od Cibone. Sva tri preostala protivnika, a Dubrovnik je Cibona jedva svladala, točno su znali kako igrati protiv Vukova.

Cedevita Junior je otvorila s 12:0 meč pod Tornjema, a imala je i 36:22 u drugoj četvrtini. I da se Ciboni nije ukazao Borna Katanović u nekoliko pristojnih minuta i da se Cedevita Junior nije pogubila na koncu prvog poluvremena, trebala je momčad Dina Repeše imati i uvjerljiviju prednost od 37:35 na velikom odmoru.

U trećoj četvrtini se razbudio Krešimir Radovčić i Cibona je stavila rezultata pod kontrlu. No, Radovčić je imao ruku pomoći tek od Tonija Ročka, nešto skakački od Thliba Zanne. A Cedevita Junior je izgledala kao momčad koju je vukao Tahj Eaddy, u kojoj je Josip Sobin držao reket, Luka Krajanović je bio hrabar, a kad je Martin Jelić povezao dvije trice na početku posljednje četvrtine utakmica je otišla na stranu gosta s Velesajma.

Bio je i red da je zaključi najbolji igrač. Mislav Brzoja je odigrao velik meč, a sve je garnirao tricom iz kuta za 74:68 na minutu do konca...

Zabok - Zadar 54:85 (9:20, 18:22, 16:22, 11:21)

ZABOK Gradska dvorana. Gledatelja 800. Suci: Stanković, Galić i Miletić.

ZABOK: Sikirić 6p, 6s, Lužaić 7p, 4il, Cinac 15p, 3bl, Savić 8, Cvitanović 11p, 7s, Pavković, Tomas, Herceg 1, Črnjević 6p, 3s, Lihtar, Bistrović, Borovčak, Karahodžić.

ZADAR: Wahl 10p, 10s, 3il, Gegić 9p, 4s, 4a, Žganec 7, Ramljak 9p, 9s, Gilbert 9p, 6s, 3il, Mihailović 16, Klarica 13, Proleta 6p, 5s, 3a, Mazalin 6p, 8s, Dundović, Torbarina.

Jedini problem za Zadar bio je na otvaranju utakmice u Zaboku. Tada je Dino Cinac povezao tri trice, doveo Zabok u vodstvo od 9:0, valjda i probudio nešto nade, ali trajalo je kratko. Do minute odmora koju je pozvao Danijel Jusup, ali i do brzog drugog prekršaja Cinca. Zadar je ulaskom u igru Lovre Mazalina i Vladimira Mihailovića stabilizirao napad, pa je do konca prve četvrtine napravio niz od 20-0 i zaključio prvih deset minuta s prednosti od 20:9.

Realno, tu je utakmica bila gotova. Zabok nije ništa dobio od Milana Lužaića, a kako još uvijek ne igraju Luka Tomas i Dino Bistrović, falilo je ideja u vanjskoj liniji. Zadar je samo lomio protivnika, a na koncu i u drugom kolu, nakon što je demolirao Alkar u prvom, sigurno utakmicu priveo kraju i zasjeo na čelu prvenstvene ljestvice. Od onoga što je ponudio u ponedjeljak kontra Dinama u Zagreba, Zabok je ovoga puta malo pokazao, ali ima nešto i do Zadra...

Split - Dubrovnik 90:59 (23:9, 29:14, 22:26, 16:10)

SPLIT - Dvorana Gripe. Suci: Vulić, Bralić i Modrić. Gledatelja 400.

SPLIT: Shorter 11, 5sk, Jordano 11, 3sk, Katić 7, 4a, Tišma 9, 8sk, 4a, Kučić 16, 8a, Vuko 10, 4sk, Perkušić 2, 6sk, Škara 13, 3sk, Pavin 2, Kapusta 2, 3sk, 6a, Ljubičić 7, 7sk

DUBROVNIK: Klarić 5, Blatančić 13, 7sk, 4a, Bačić, Dubelj, Kalajžić 4, Vodopija 4, Tomašević 3, Worku 21, 4sk, 3a, Cvitković 9, Gizdavčić.

PAUN PAUNOVIC Cropix

Split je u drugom kolu FAVBET Premijer Lige bio bolji od Dubrovnika sa 90:59.

Slaven Rimac u ovom susretu nije mogao računati na usluge Barreta Bensona, dok su Dubrovčani bili u punom sastavu predvođeeni Eyassuom Workuom. Prvo ozbiljnije odvajanje Žuti su imali u sedmoj minuti susreta kada su košem Jordana otišli na plus 6. Prednost domaćina je rasla i dalje sve do plus 14 nakon prvih 10 minuta kada su obranom i tempom obezglavili goste. Dubrovčani su zabili 9 poena, odnosno Worku 5 i Blatančić 4. Susret je bio gotov već nakon prvih 10 minuta, a Žuti nisu spuštali nogu s gasa. Dubrovnik je igrao tek na divljanje Workua koji je igrao privatnu košarku, a u petnaestoj minuti već je bilo plus 27 za Žute.

Za goste su se u prvih 20 minuta u strijelce upisala tek tri igrača, Worku, Blatančić i Cvitković. Nastavak je bio tek odrađivanje posla i Split je upisao mirnu pobjedu uoči gostovanja Crvene zvezde. Žuti su se u drugom poluvremenu potpuno opustili pa je Dubrovnik čak smanjio i na minus 20, no bilo je to kratkoga vijeka.

Utakmicu je obilježila i želja za samoistacanjem suca Martina Vulića. (fm)

04. listopad 2024 23:25