Vito Kučić u majici Cedevite Junior

BORIS KOVACEV Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Vito Kučić sjajnom posljednjom četvrtinom slomio Alkar, Cedevita Junior stigla do nove pobjede

Kučić je zabio deset poena zaredom, od čega četiri u posljednjoj minuti utakmice
Piše: Jerko BlajićObjavljeno: 20. studeni 2023. 19:28

ALKAR - CEDEVITA JUNIOR 73:81 (14:18, 21:22, 23:14, 15:27)

SINJ - Dvorana Ivica Glavan Ićo. Gledatelja 350. Suci: Hadžić, Mjeda i Bajramović.

ALKAR: Alok 20p, 7s, 6a, 4b, 4il, Bissainthe 3s, Green 2p, 4s, 8a, Blatančić 19p, 5a, 3il, Pavela 6, Nazor, Čović, Matulina 8p, 4s, 4a, 3ul, 5il, Boban 12, Vučić 6, Jukić.

CEDEVITA JUNIOR: Bogdanović, Ogrizović 2p, 4a, Rašić 14p, 4s, Karačić 12p, 7s, 3il, Jelić 8, Allen 11, Kučić 21p, 7a, Serdarušić 4p, 9s, 5a, Mršić, Kosi 4p, 7s, 3il, Batinić 5p, 5s, 4a, 3il.

Po povratku sa Zlatibora, gdje su u pet dana odigrali tri utakmice ABA 2 lige, košarkaši Cedevite Junior “spustili” su se u Sinj odraditi obvezu u 9. kolu Favbet Premijer lige. I na neugodnom gostovanju uzeli bodove u neizvjesnoj završnici. Alkaru je presudio Vito Kučić, koji je vezanim tricama donio 77:73 za Cedevitu Junior, stotinjak sekundi do posljednje sirene. Posao je Kučić dovršio s linije, četiri od četiri u posljednjoj minuti...

Do tada se u sinjskoj dvorani igralo “na refule”, gosti su rano preuzeli kontrolu rezultata i kontrolirali ga cijelo prvo poluvrijeme, držali se na pet do osam poena razlike, da bi Andrija Blatančić i Kuol Alok donijeli preokret, najvećih plus sedam (54:47) za domaćina u završnici treće četvrtine. Cedevita junior je to pak brzo poništila, držala minimalnu prednost do posljednje dvije minute i zatvorila s 10-2.

04. svibanj 2024 14:00