Vrući susjedski derbi: Šibenka nakon pet godina svladala Zadar za sveopću euforiju na Baldekinu

Piše: Davor TrutinObjavljeno: 11. prosinac 2022. 21:53

Šibenka - Zadar 77:76 (23:21, 17:16, 15:25, 22:14)

ŠIBENIK Baldekin. Gledatelja 700. Suci: Jovović, Perlić i Mjeda.

ŠIBENKA: Skorić 2, Bobek, Klarin 3p, 4a, Pleadin 15p, 3s, Gulin 4, Howard 10p, 6s, Brocić 17p, 3s, 3a, Antić, Jambrović 12p, 5s, Šarić, Škugor.

ZADAR: Davis 11, Jordano 5, Klarica 5, Sikrić, Zagoršak, Žganec 4p, 3s, Matulina, Lakić 11p, 5ol, Drežnjak 5p, 5a, Božić 9p, 7s, 6a, Ramljak 15p, 5s, Šantelj 11p, 3s, 3a.

--------------------------------------------------------------

Šibenka je pobijedila Zadar poslije više od pet godina i u sjajnoj utakmici posve zasluženo skinula favorizirane susjede. Toliko toga se izdešavalo u zadnje 3 minute, tehničkih, nesportskih, zapaljenih baklji…sve ono što prati ove vruće susjedske derbije.

Zadar je na manje od 3 minute vodio i činilo se da bodovi odlaze put Višnjika. Ali, Šibenka je neviđenom upornošću napravila preokret. Junak pobjede bio je fenomenalni Srđan Brocić, koji je zabio ključne poene, najviše ludom tricom preko ruke, uz pomoć Pleadina koji je tricom vratio Šibenku na pobjednički kolosijek (73:71).

Božić i Drežnjak su vratili prednost Zadru (73:74), ali nakratko jer je pri rezultatu 75:76 za goste Jambrović zakucavanjem ponovno donio vodstvo Šibečanima 77:76 na desetak sekundi do kraja. U zadnjem napadu iscurio je šut gostiju, i krenulo je veliko slavlje na Baldekinu, uz pjesmu Funcuta i dim koji je obavio dvoranu…

Odlična prva četvrtina, raspoloženi strijelci Davis s jedne i Howard sa domaće strane, Šibenčani zabijali iz prodora i preko Paića, Zadrani uzvraćali tricama, čak 5, od čega Davis 2. Šibenka agresivna, ali to su platili sa po dva penala Paića i Howarda. Zadar nije uspijevao uravnotežiti svoju igru. Ostali su bez koš-geterskog učinka glavnih strijelaca Božića, Jordana i Drežnjaka, ali su to nadomjestili sa 9 poena raspoloženog Davisa (11).

U nastavku je Šibenka nastavila u dobrom ritmu, poveli su opet sa 5-6 razlike, ali kao da je to motiviralo ABA ligaša, koji je jače zagrizao, a snaga i energija mladih Šibenčana počela je kopniti. Gosti su stisnuli, posebice u obrani, a u napadu se razigrao Marko Ramljak, koji je raznovrsnom igrom punio domaći koš (12 poena).

Ruku mu je dao i Drežnjak, i nakon 30 minuta Zadar je imao najviših +7 (55:62). I u zadnjih deset minuta Zadar je uspio otići na +7, ali u opisanoj završnici na kraju se ipak radovao domaćin.

18. travanj 2024 15:40