DAVOR PONGRACIC Cropix
ZAGREBAČKI DERBI

Vukovi gaze prema prvom mjestu prije doigravanja, Cedevita Junior sad ozbiljnije zaostaje za vodećom trojkom

Izlazak Simona gurnuo Cedevitu preduboko pa je bio primoran vratiti se nakon samo tri minute
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 22. travanj 2023. 19:58

CIBONA - CEDEVITA J. 86:73 (23:17, 26:15, 21:24, 16:17)

CIBONA: Vuković 12, Radovčić 8p, 5s, 9a, 3il, Perasović 4p, 4s, Frančešević, Smajlagić, Majcunić 12, Mazalin 9p, 6s, Pavković, Aranitović 14p, 6s, 3a, Kapusta 5p, 9a, 3il, Ljubičić 22p, 7s.

CEDEVITA JUNIOR: Kučić 2p, 3a, 3il, Rašić 8, Marčinković 9, Bilić, Serdarušić 8p, 8s, Vrgoč 5, Šabić 3, Simon 26p, 7s, 5a, 3il, Zanki, Batinić 6p, 3s, Topolović 6.

ZAGREB - KC Dražen Petrović. Gledatelja 500. Suci: Hadžić, Jurjević i Galić.

Cibona je u petom zagrebačkom derbiju ove sezone stigla i do četvrte pobjede, druge u Ligi za prvaka, ali možda čak i najsigurniju do sada nakon što su prije nepunih mjesec dana do pobjede u Trnskom došli tek nakon produžetka. Ovaj put pod Tornjem - kao, uostalom, i u finalu Kupa na istom mjestu - neizvjesnosti zapravo nije bilo već od sredine druge četvrtine, odnosno nakon što je Cibona istu otvorila serijom 12-0 u kojoj je šest poena ubacio Krešimir Ljubičić, prvo ime ove utakmice.

Početak pak nije nudio takvu sliku jer je Cedevita Junior preko Krune Simona (dvije trice) i tandema Serdarušić - Topolović u reketu (nije igrao prvi centar Saša Ciani) kontrolirala rezultat do pete minute kad je Lovro Mazalin s dva vezana ubačaja donio vodstvo 16:14 nakon kojeg se Vukovi više "nisu okrenuli". U tom je razdoblju dobru rolu odigrao i Aleksandar Aranitović, koji je izgradio prvu ozbiljniju prednost domaćih.

U već spomenutoj drugoj četvrtini na parketu je istrčala samo jedna momčad, izlazak Simona gurnuo je Cedevitu preduboko pa je Damir Mulaomerović bio primoran ga vratiti nakon samo tri minute "čiste igre", i to kad je Cibona povela već 18 razlike. Iz te se "rupe" gosti nisu mogli "iskopati", makar će Simon s nekoliko maestralnih dionica čak dovući svoju momčad na zaostatak od tek 10 poena rano u posljednjoj četvrtini.

Štoviše, Pavle Marčinković je nešto manje od tri minute prije kraja pogodio tricu za 77:68, ali je Domagoj Vuković sa sedam vezanih poena (koš-faul, polaganje i zakucavanje), uz ubačaj Ivana Majcunića, dovršio posao za momčad Josipa Sesara.

24. travanj 2024 16:23