Navigation toggle

Justin Roberson

 GORAN MEHKEK Cropix
SUPERSPORT PREMIJER LIGA

Vukovi se uzdaju u sve bolju formu, a neće im odmoći niti utakmica Žutih u subotu te putovanje prema Zagrebu

U derbiju petog kola Cibona u nedjelju dočekuje Split (18.30)
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 25. listopad 2025. 21:42

Oni Cibonini igrači koji su trenutačno u momčadi, ali i navijači Vukova koji su mladi pa se ne sjećaju najvećih dana, barem se donekle mogu uživjeti u ritam koji je imao zagrebački klub godinama.

U utorak je pod Tornjem pao Dijon u sklopu FIBA Eurokupa, onda se u nedjelju dočekuje Split u derbiju petog kola SuperSport Premijer lige, a već u srijedu ide se u goste Reggiani u Reggio Emiliju. U osam dana igrat će se tri prave, ozbiljne utakmice. OK, nekada su bili protivnici u Europi bili nešto zvučniji od Dijona i Reggiane, ali i ovo je trenutačno za Cibonu veliki izazov. I nekako se u tom ritmu i svi u klubu, ali i oko njega bolje osjećaju. Čak i novinari.

image

Dino Repeša

DUJE KLARIC Cropix

Prvi izazov bit će Split, kojega u Zagreb dovodi Dino Repeša. Ako se sjetite početka ljeta, kada su obrisi Cibone bili još daleko, sigurno niste zaboravili kako je Dino Repeša bio prvi pick sportskog direktora Marina Rozića za poziciju trenera. Tek kad je Repeša odbio Cibonu i preuzeo Split, počelo se spominjati ime Ivana Rudeža.

Nadalje, Cibona je tada bacila mamac na neke igrače koji su trenutačno na Gripama, ali otprilike svaki od njih, a neki, poput Mateja Bošnjaka i nisu više na Gripama, pretpostavili su ABA ligu neizvjesnoj budućnosti oko Cibone.

Mogao bi sad netko zločesto primijetiti da su kladili na krivog konja.

image

Marin Rozić

RONALD GORSIC Cropix

Jer, oko Cibone sve nekako lebdi, podsjeća na konačni povratak u ozbiljne sfere posrnulog velikana, a na Gripama se zbrajaju porazi i generalno je ugođaj kud i kamo drugačiji nego pod Tornjem.

Doduše, da će to biti tako, i nije trebalo biti prorok i mistik.

I sada Split mora, recimo, igrati u ludom rasporedu, koji mu je u subotu od 13 sati donio Cluj na Gripe. Iza te utakmice će momčad ručati, pa krenuti put Zagreba, gdje će prespavati i čekati ogled protiv Cibone, zakazan za nedjelju od 18.30 sati. U jedinom sličnom scenariju ove sezone, kada se se iz Dubaija stizalo u Zagreb na ogled protiv Cedevite Junior, nije ispalo dobro po Žute.

image

Ivan Rudež

GORAN MEHKEK Cropix

Nositelji Splita su momčadi i veteranskim godinama, poput Zorana Dragića kojemu je 36, Leona Radoševića koji ima 35, a i Teyvon Myres je prebacio 30, ima 31 godinu. Onaj kojemu nije problem igrati s puno energije i back-to-back, Ivan Perasović, još jedan od onih koji je vjerovao više u žutu bajku od Cibonine vizije ovoga ljeta, ima problema s koljenom.

Cibona, pak, nema problema s ozljedama, jer se vratio u rotaciju i Luka Skorić, a i oporavio se Markus Lončar kojega je uoči utakmice protiv Dijona mučila viroza. Ono što može veseliti Ivana Rudeža jest i činjenica kako mu momčad igra sve bolje kako odmiče sezone, što je uvijek dobar znak. Pobjede, posebno one na koje se i nije računalo, poput posljednje protiv Dijona, pune momčad i samopouzdanjem, pa se okršak protiv Splita dočekuje s nadom.

image

Ivan Perasović

TOM DUBRAVEC Cropix

Lani se Cibona teško nosila protiv Splita, a s obzirom na to koliko su obje momčadi potrošile ove sezone, razlika je trebala ostati ista. Za sada, a sezona je, doduše, još mlada, to ne izgleda baš tako. Cibona se i te kako ima čemu nadati u ogledima kontra Splita.

Igrački će kod Žutih puno ovisiti koliko će energije donijeti u Zagreb i može li se vanjska linija nametnuti onoj Vukova u kojoj se trenutačno vrlo komotno osjećaju Žan Mark Šiško, Krešimir Radovčić i Justin Roberson. Split je širi, pa tako ima i više opcija na visokim pozicijama, iako će ozljeda Perasovića natjerati Repešu da traži na poziciji četiri neka nova rješenja, možda tu više odigra s Antonijem Sikirićem.

Split stiže u Zagreb s tri pobjede u uvodnih četiri kola, a Cibona je odigrala tri utakmice i slavila dva puta. Split je kleknuo od Cedevite Junior, Cibona od Zadra. Do nedjelje, kad će netko upisati drugi poraz.

Na koga nitko ne računa.

Standings provided by SofaScore LiveScore
05. prosinac 2025 12:27