SRDJAN VRANCIC/CROPIX
HT PREMIJER LIGA

Vukovi za novu pobjedu prebacili stotku, Split u neizvjesnoj utakmici srušio Škrljevo

Cibona će sa savršenih 7-0 otkako je klupu preuzeo Gašper Okorn na završnicu Kupa
Piše: Tvrtko Puljić/Toma DragičevićObjavljeno: 13. veljača 2022. 20:16

Cibona - Vr. Osijek 102:74 (26:18, 25:20, 27:19, 24:17)

ZAGREB Dvorana Dražena Petrovića. Gledatelja 150. Suci: Perlić, Tomić i Vukojević.

CIBONA: Popić, Radovčić 13p, 5a, 4ol, 3il, Gegić 7p, 4s, 3a, Novačić 17p, 3s, Gnjidić 3p, 3s, 5a, Branković 12p, 7s, 3a, Drežnjak 15p, 7a, 4ol, Krajnović 9, Reuvers 12p, 6s, Nakić 14p, 7s.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Makoi 6p, 3s, 5a, 4il, Dugandžić 3p, 4s, 5a, 3ol, 4il, Grušanović, Tokić 5p, 3il, Špehar 3, Kuany 9p, 6s, Bošnjak 8p, 3s, Topolović 18p, 5s, Jurić.

Cibona će sa savršenih 7-0 otkako je klupu preuzeo Gašper Okorn na završnicu Kupa Krešimira Ćosića, koja nas čeka krajem tjedna u Rijeci. Vrijednosnice Osijek nisu bile protivnik koji bi natjerao Vukove na stopostotni angažman, ali u niti jednom trenutku domaćin nije davao neku nadu, a Gašper Okorn, čija je momčad odigrala i petu utakmicu u devet dana, pronašao je mjesta i za veću rotaciju u svojim redovima. Tako je čak 21 minutu odigrao Luka Krajnović i - opet se svidio. On nije play i ne treba ga gledati u tom smjeru, ali da će biti jako zanimljiv bek, to svakako. Uglavnom, 17-godišnji Krajnović ubacio je devet poena (šut 3-4), skupio je dva skoka, podijelio je dva asista, dvije je lopte oduzeo, opalio je blokadu i jednu je loptu izgubio. Vrlo pristojno...

Veteran Ivan Novačić ubacio je 17 poena i namjestio ruku, pa je trica bila kao nekada, 3-4. Vrlo odgovorno su odigrali Mateo Drežnjak, Danko Branković, Krešimir Radovčić i Nathan Reuvers, a nije igrao Jose Vildoza koji je u Novom Mestu dobio udarac u rame.

Osječani da izbjegnu ispadanje u HT Premijer ligi morat će se još i te kako boriti do kraja sezone.

AO Škrljevo - Split 68:73 (20:19, 15:23, 16:12, 17:19)

ČAVLE - SD Mavrinci. Gledatelja 50. Suci: Hordov, Stanković i Modrić.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Stojanović 2, Jelenković 19p, 3s, 9a, 4il, Vucić 8, Kostić, Barnjak 13p, 3s, 3a, 3ul, 4il, Rajčić, Bešić, Šajin 15p, 5s, Ćošić, Zovko 6p, 7s, Vrgoč 5p, 3s, 3il.

SPLIT: Kedžo 6, Runjić 9p, 9s, Žganec 2p, 3s, Vuko 16p, 4s, 3ul, 3il, Čampara 3, Šiško, Bajo 11p, 4s, Kovačevič 3, Dubravčić, Shorter 22p, 3s, 5a, 3ul, 5il, Barič 1p, 4s, 3a.

Iako je Split još sredinom druge četvrtine izgradio dvoznamenkastu prednost, iako je Škrljevo prvih pet i pol minuta drugog poluvremena bilo bez poena pa su nepunih 15 minuta prije kraja gosti vodili 15 razlike, utakmica na Mavrincima u nedjelju je ušla u prilično neizvjesnu završnicu. Toliko neizvjesnu da je Toni Jelenković na 26 sekundi do sirene gađao tricu za vodstvo, da bi u posljednjem napadu promašio “iza luka” za eventualni produžetak...

Ukratko, Split na Mavrincima prvukao do svoje pete uzastopne pobjede u HT Premijer ligi za nominalno - Cedevita Junior (15-4) ima bod, ali i utakmicu te poraz više od Žutih (15-3) - prvo mjesto.

Poredak: Split 15-3, Cedevita Junior 15-4, Zadar 14-5, Cibona 14-5, Gorica 12-9, Adria Oil Škrljevo 9-10, Zabok 7-11, Vrijednosnice Osijek 6-13, Šibenka 6-13, Furnir 5-13, Sonik Puntamika 5-13, Alkar 5-14

20. travanj 2024 07:41