Zabok gubio 20 razlike pa usred Zagreba šokirao Cibonu, 35-godišnjak im zabio 39 poena

Piše: Val KraljevićObjavljeno: 14. ožujak 2024. 20:04

CIBONA – ZABOK 86:88 (28:8, 21:25, 20:27, 17:28)

ZAGREB – KC Dražen Petrović. Gledatelja 150. Suci: Jovović, Stanković i Copić.

CIBONA: Bundović 9p, 6s 7a, Radovčić 19p, 8s, 4a, Perasović 26p, 10s, Majcunić 18, Aranitović 9p, 5s, Ferderber, Krizmanić, Kujundžić, Katanović 5, Pavković.

ZABOK: Sikirić 16p, 6s, Neal 24p, 9sa, Borovčak, Cinac 39p, 5s, Tomić, Šustić, Savić 9p, 5s, 8a, Črnjević, Cvitanović, Buljević.

U posljednjoj utakmici 24. kola Favbet Premijer lige košarkaši Zaboka ponovno su priredili iznenađenje i svladali Cibonu. Junak Zaboka bio je 35-godišnji Dino Cinac s 39 poena te Neal koji je zabio pobjednički koš.

Nevjerojatna predstava odigrala se pod svodovima dvorane Dražena Petrovića. Glavnu ulogu u prvoj četvrtini imao je Ivan Perasović koji je zabio 20 od 28 poena Cibone. Nakon njega na scenu su stupili Dino Cinac i Nickolas Neal koji su bili jedini strijelci za Zabok u prvom poluvremenu i glavni "krivci" da utakmica ne dobije rani rasplet.

Tek sredinom treće četvrtine u listu strijelaca kod Zaboka upisali su se i drugi igrači. Prvo Emil Savić, a potom i Antonio Sikirić koji se priključio dvojcu Cinac-Neal i svojom serijom spustio Zabok ispod deset razlike (65:56).

Zabok je lagano "grickao" prednost Cibone, ozlijedio se Bundović, a onda se dogodila luda serija Cinca iz koje je Zabok došao do izjednačenja (84:84). Nakon dva pogođena slobodna bacanja Radovčića i novog poravnanja, ostalo je 16 sekundi, Neal uzeo stvari u svoje ruke te zabio šut sa zvukom sirene za pobjedu i veliko slavlje Zabočana.

30. travanj 2024 19:21