Toni Perković

NIKOLA VILIC Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Zabok teže od očekivanog upisao pobjedu nad Škrljevom, Split razbio Dubrovčane vanjskim šutem

Žuti su tako upisali novu prvenstvenu pobjedu i okreću se gostovanju kod Mege u ABA ligi
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 29. ožujak 2024. 22:00

ZABOK - DEPOLINK ŠKRLJEVO 89:76 (23:17, 24:24, 25:21, 17:14)

ZABOK Gradska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Vovk, Peić i Katić.

ZABOK: Sikirić 11p, 3s, Neal 15p, 3s, 7a, Cinac 28p, 12s, 3ol, Savić 10p, 3s, 4a, Črnjević 17p, 5s, 3il, Tomić, Šustić, Rebić 2p, 3s, 3a, Borovčak, Cvitanović 4, Kosi 2p, 3s, Buljević 3s.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Whitney 20p, 6s, 5il, Bart 14p, 5s, Šljivarić 6s, Svoboda 15p, 5s, 4a, 4il, Stanojević 8p, 4s, Krajina 4, Gulin 2, Salopek, Šarić 8p, 5s, Ćošić, Hollowell 5p, 5s, 5a.

Teže od očekivanog Zabok je upisao pobjedu nad Škrljevom (89:76), a još jednom je morao povući Dino Cinac koji je zaključio utakmicu sa 28 poena, 12 skokova i tri osvojene lopte. Gost je u trećoj četvrtini opasno prijetio momčadi iz Zagorja koja je šutorala za tri samo 2-17. No, u Zaboku se nisu pojavili u pravom svijetlu Nikola Stanojević i Travion Hollowell, a bez njih nije moglo doći do iznenađenja.

Dodajmo kako je prvu utakmicu po priključenju Zaboku odigrao Jan Kosi, pa će slovenski centar biti novo oružje momčadi Ivana Tomasa do konca sezone.

DUBROVNIK - SPLIT 65:80 (23:20, 17:21, 17:26, 8:13)

DUBROVNIK - Gospino Polje Gledatelja: 300 Suci: Mustapić, Kruljac, Juraga

DUBROVNIK: J. Vujičić, Klarić, Bačić, Dubelj 19, 5sk, 3a, Guštin 6, F. Kalajžić 2, Vodopija 2, F. Vujičić 5, Levi 8, 5sk, 8a, Gizdavčić 11, Cvitković 12, 5sk

SPLIT: Funderburk, Perković 8, Shorter 14, 4sk, 3a, Sullivan 12, 4sk, M. Kalajžić 4, 6sk, 5a, Tišma 18, 4sk, Runjić 7, 4sk, Kučić 5, Vuko 10, 10sk, Perkušić, Ljubičić 2

Košarkaši Splita su 27. kolu FAVBET Premijer lige slavili protiv Dubrovnika sa 80:65

Domaći su nakon prvih deset minuta bili u vodstvu od plus 3 na pogon Petra Dubelja. Split je od svojih 20 poena čak 18 postigao iz 6 trica. Isticao se Shannon Shorter s 9 poena.

Nisu gosti igrali naročitu obranu pa se Dubrovnik razigrao, dok Split nije uspijevao pronaći svoj ritam i igrao je loše. Često je to slučaj u posljednje vrijeme. Od Amerikanaca se u Splitovom dresu u prvom dijelu pojavio tek Shorter bez kojeg teško funkcionira napad Splita. Žuti su i u drugoj dionici nastavili s lošom igrom, a u igri su ih držale trice. Vezali su dvije u zadnjoj minuti poluvremena Vuko i Shorter i doveli goste u minimalno vodstvo nakon prvih 20 minuta. Žuti su se u drugom poluvremenu uozbiljili što je rezultiralo odlaskom na plus 7 nakon nešto manje od dvije minute igre. Split je nastavio razbijati Dubrovčane vanjskim šutem, a prednjačio je s 5 trica Boris Tišma. Gosti su u trećoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost, a nakon 30 minuta imali su plus 10. Posljednja četvrtina bila je sa splitske strane odrađivanje posla, a Dubrovnik je ostao bez snage. Žuti su tako upisali novu prvenstvenu pobjedu i okreću se gostovanju kod Mege u ABA ligi.

23. travanj 2024 21:41